Ce se va întâmpla cu Florin Tănase după ce Gigi Becali i-a sugerat să se lase de fotbal: „Nu sunt antrenor”

Florentin Dincă
Ce se va întâmpla cu Florin Tănase după ce Gigi Becali i-a sugerat să se lase de fotbal: „Nu sunt antrenor”
Meme Stoica a reactionat in scandalul Gigi Becali - Florin Tanase. Foto: Sport Pictures

La scurt timp după eșecul cu CFR Cluj, Gigi Becali și-a pus la zid jucătorii, și în social pe Florin Tănase, celui care i-a sugerat să se lase de fotbal.

Mihai Stoica, președintele CA de la FCSB, susține că nu este antrenor să-și dea cu părerea dacă vede sau nu echipa fără „Tase”, însă îi ia apărarea jucătorului pentru prestația slabă, adaugând că ar fi fost folosit pe alte poziții decât cea de bază.

Reacția lui Meme Stoica după ce Gigi Becali i-a cerut lui Florin Tănase să se lase de fotbal: „Ne uităm la meciuri…”

Gigi Becali l-a distrus pe protejatul său, Florin Tănase, după înfrângerea surprinzătoare din Gruia, mergând până la a-i cere acestuia să se lase de fotbal dacă nu mai are cheful necesar.

Întrebat despre acest subiect și dacă vede în momentul de față echipa fără „Tase”, MM Stoica s-a eschivat și a răspuns că nu este antrenor ca să știe acest lucru, însă i-a găsit circumstanțe atenuante fotbalistului, folosit pe alte posturi de Marius Baciu, la directivele lui Gigi Becali.

„(n.r. Vezi echipa în momentul de față și fără Tănase?) Nu sunt antrenor și nici nu dau lecții antrenorilor. Acestea nu sunt chestii pe care le comentez.

(n.r. Este într-o scădere de formă?) Ne uităm la meciuri… A fost folosit pe mai multe poziții și el. A luat acel cartonaș galben (n.r. cu CFR Cluj), a spus Mihai Stoica, la Fanatik.

Foto: Sport Pictures

Atac subtil la Marius Baciu. „Eu aș fi preferat să jucăm așa”

Oficialul roș-albaștrilor Mihai Stoica a intervenit și în legătură cu prestația tehnio-tactică a partidei pierdute lamentabil cu CFR Cluj și spune că, din punctul său de vedere, FCSB ar fi trebuit să renunțe la posesie în jocul din Gruia și să joace pe contraatac.

Fix cum s-a întâmplat în victoria roș-albaștrilor din prima etapă cu FC Argeș, când violeții au avut posesia, iar gazdele au punctat de două ori pe tabela de marcaj.

„Terenul… au gândit-o foarte bine. Au lăsat iarba foarte mare și ne-a incomodat puțin la construcție. Eu aș fi preferat să jucăm mult mai tranșant. Eu aș renunța la posesie când văd că nu e o posesie constructivă, că nu ne mișcăm foarte mult.

Mie mi-a plăcut cum am jucat, cum am abordat tactic meciul cu FC Argeș în prima etapă. FC Argeș ne-a fost superioară la posesie, dar noi am câștigat 2-0 fără ca FC Argeș să aibă vreo ocazie”, a conchis Meme Stoica pentru sursa citată.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]