Gigi Becali a scos din echipă trei fotbalişti la pauza meciului FCSB – Virtus! A luat decizia când formația lui avea 3-0 şi unul dintre „sacrificați” reuşise o „dublă”

Gigi Becali a scos din echipă trei fotbalişti la pauza meciului FCSB - Virtus! A luat decizia când formația lui avea 3-0 şi unul dintre „sacrificați” reuşise o „dublă

Gigi Becali și-a intrat în rol și a început să facă schimbări la pauza meciului dintre FCSB și Virtus. Patronul campioanei României a luat decizia când formația lui conducea cu scorul de 3-0 și unul dintre cei „sacrificați” reușise o „dublă”.

FCSB și Virtus se întâlnesc în această seară în manșa retur a primului tur preliminar din UEFA Champions League, într-un meci fără emoții pentru trupa pregătită de Elias Charalambous.

Gigi Becali, trei schimbări la pauza meciului cu Virtus

FCSB își continuă parcursul european, în încercarea de a ajunge în grupele UEFA Champions League și joacă în această seară partida retur cu Virtus, grupare din San Marino, pe care în tur a învins-o cu scorul de 7-1.

Trupa lui Elias Charalambous a început foarte bine și partida din această seară, din Ghencea, și a reușit să deschidă scorul în minutul 20, prin Alexandru Băluță. Malcom Edjouma a majorat diferența de pe tabelul de marcaj în minutul 28 și a stabilit scorul pauzei, 3-0, în minutul 36.

Gigi Becali și-a intrat în rol după primele 45 de minute și a dictat nu mai puțin de trei schimbări la pauza meciului, printre cei „sacrificați” fiind și Malcom Edjouma, fotbalist care a reușit o „dublă” în prima parte a partidei.

Astfel, în locul lui Luis Phelipe a intrat Alexandru Musi, David Kiki a fost înlocuit cu Ionuț Panțîru, iar Malcom Edjouma a fost schimbat cu atacantul Daniel Popa.

Malcom Edjouna, luat la țintă de Gigi Becali după meciul cu U Cluj

FCSB a debutat deja și în noul sezon de Superliga României. În prima etapă, campioana a întâlnit-o pe Universitatea Cluj, în Ghencea, într-o partidă încheiată cu scorul de 1-1. Singurul gol al trupei lui Elias Charalambous a fost marcat de Alexandru Musi, în timp ce oaspeții au reușit să egaleze din lovitură de la 11 metri, prin reușita lui Dan Nistor.

Cel care a făcut penalty-ul din care ardelenii au restabilit egalitatea pe tabela de marcaj a fost chiar Malcom Edjouma, fotbalist pe care Gigi Becali l-a schimbat la pauza meciului cu Virtus, chiar dacă a marcat două goluri.

Latifundiarul din Pipera nu a putut să treacă cu vederea greșeala comisă de Malcom Edjouma în campionat și l-a criticat intens la finalul partidei cu Universitatea Cluj.

„Uite, uite, cum să faci așa ceva? Cum să vezi așa ceva? Tu îți dai seama? Cum să te duci să calci adversarul așa în careu? Joci în cupele europene, iar unul ca ăsta te nenorocește. Doamne, ferească-ne.. Cum să faci așa ceva? Mai faci un atac întârziat, dar să te duci așa în careu? Mai zici, că schimbă viteza de joc și ai greșit, dar așa? Să pui piciorul direct pe piciorul adversarului? Mai rău te încurcă”, a spus omul cu banii de la FCSB.