Vlad Chiricheş, gafă uriaşă la golul marcat de Oțelul cu FCSB! Va intra direct pe lista neagră a lui Gigi Becali

Redactor:
Alex Oroianu
  • Publicat:
  • Actualizat:

FCSB se duelează cu Oțelul Galați în cadrul etapei a treia din Superliga. Campioana României are mari probleme contra formației gălățene, scorul fiind 0-1 pentru echipa antreantă de Dorinel Munteanu la pauză. Căpitanul formației „roș-albastre”, Vlad Chiricheș, este principalul vinovat pentru golul încasat de FCSB, în minutul 44, iar gafa fostului internațional nu va pica deloc bine pentru Gigi Becali.

Gruparea „roș-albastră” are nevoie mare de cele trei puncte la finalul partidei cu Oțelul, după ce a obținut doar două puncte după primele două etape din noul sezon de Superliga.

Vlad Chiricheș, gafă incredibilă la golul Oțelului

Vlad Chiricheș este căpitanul formației bucureștene astăzi. O mare parte dintre jucătorii ce compun echipa de start a lui Elias Charalambous nu au fost folosiți prea mult în startul stagiunii. Deși marile ocazii au fost în contul grupării „roș-albastre”, care a dominat categoric prima parte a primei reprize, lovitura de grație a venit din partea Oțelului, care a marcat în minutul 44, prin italianul Juri Cisotti.

Vina este, în mare parte, a lui Vlad Chiricheș, care a gafat lamentabil la faza golului, dar și a portarului Andrei Vlad, care a plecat târziu pe șutul lui Cisotti.

Vlad Chiricheș, folosit din ce în ce mai puțin la FCSB

Startul de sezon nu a fost unul prea bun pentru Chiricheș, care a fost folosit destul de puțin în formula de start de Elias Charalambous, care s-a bazat pe cuplul de fundași centrali Ngezana – Dawa în meciurile importante, cum ar fi și ultimul, cel jucat cu Maccabi Tel-Aviv, în prima manșă a dublei din turul al doilea al preliminariilor Champions League.

Vlad Chiricheș a primit foarte puține șanse în debutul de sezon, fiind folosit doar în două meciuri. Fundașul central în vârstă de 34 de ani a jucat 74 de minute în meciul din Supercupa României, cu Corvinul Hunedoara, scor 3-0, dar și în returul cu Virtus, scor 4-0. De atunci, Chiricheș nu a primit vreo șansă în fața titularilor Ngezana și Dawa, care par a fi cuplul de fundași preferat de Elias Charalambous.