CSU Atlassib Sibiu – Steaua CSM Eximbank, scor 106 – 79, în Liga Națională de Baschet

CSU Atlassib Sibiu a învins, în etapa a 27-a din Liga Națională de Baschet masculin, pe Steaua CSM Eximbank, scor 106-79.

Echipa din Sibiu a făcut spectacol pe toata durata partidei, cu multe aruncări de trei puncte. Steaua a pierdut categoric primul sfert, câștigat de sibieni cu 32-15. Roș-albaștrii au dat semne de revenire în sfertul al doilea, însă la pauza mare, CSU Atlassib Sibiu a intrat în avantaj, scor 49-37.

După pauza mare, steliștii au încercat să țină pasul cu adversarii, însă tot gazdele s-au aflat la conducerea disputei. William Paul de la CSU Atlassib Sibiu a fost cel mai bun marcator al partidei, cu 28 de puncte, în timp ce din tabăra Stelei, Marko Marinovic a reușit 19 puncte.

S-a terminat 106 – 79, iar Steaua ratează posibilitatea de a trece peste CSM Oradea în clasament și rămâne pe locul doi, cu 46 de puncte, in timp ce CSU Atlassib Sibiu este pe locul 6, cu 41 de puncte.