CSM București a câștigat la pas Cupa României! Cristina Neagu, show total în finala cu SCM Râmnicu Vâlcea

Veste uriașă pentru CSM București și Minaur Baia Mare! Echipele românești merg mai departe în competițiile europene

CSM București s-a impus clar în finala Cupei României! Echipa lui Adi Vasile a bătut-o cu 34-26 pe SCM Râmnicu Vâlcea.

La pauză, formația din Vâlcea a condus cu 15-14, însă CSM București s-a descurcat formidabil în repriza secundă, izbutind să marcheze nu mai puțin de 20 de goluri. Astfel, formația antrenată de Adi Vasile a câștigat pentru a cincea oară Cupa României.

Tot duminică, în finala mică a Cupei României, liderul Ligii Naţionale de handbal feminin, Rapid Bucureşti, a cedat în faţa formaţiei Măgura Cisnădie, scor 22-23 (9-8).

CSM București a câștigat Cupa României! Cristina Neagu a marcat 12 goluri

CSM București a câștigat la pas Cupa României, într-un meci în care Cristina Neagu a înscris 12 goluri.

În semifinale, CSM Bucureşti s-a impus în faţa celor de la Măgura Cisnădie, cu scorul de 28-23 (14-11), iar SCM Râmnicu Vâlcea a învins Rapid Bucureşti, după patru reprize de prelungiri, cu scorul de 41-39 (12-17, 27-27, 32-32).

În 2021, Cupa României a fost câştigată de Gloria Buzău, după finala cu CSM Bucureşti (scor 35-29).

Publicat: 22 05. 2022, 17:14