Momente de necrezut în meciul Simona Halep – Danielle Collins! Românca și-a dat cu racheta în cap, a căzut și s-a certat cu arbitrul: „Uită-te la meci!” | VIDEO

Simona Halep (România, 21 WTA) a oferit imagini de necrezut în timpul meciului de miercuri seară cu Danielle Collins (SUA, 9 WTA), scor 6-7(1), 3-6 în turul secund la Roma.

Jocul agresiv al adversarei a pus-o în mare dificultate pe Simona Halep, care și-a dat cu racheta în cap de nervi! De asemenea, românca s-a certat cu arbitrul partidei cu Danielle Collins.

Extrem de agitată, Halep nu a fost atentă și putea suferi chiar și o accidentare serioasă! Simona a alunecat și a căzut, însă s-a ridicat repede, iar fanii au răsuflat ușurați.

Primul set al meciului Simona Halep – Danielle Collins s-a jucat cu garda jos! Americanca surprins-o în câteva rânduri pe Simona, cu lovituri foarte incisive, iar românca și-a dat cu racheta în cap de nervi.

Acesta nu a fost singurul moment neobișnuit al partidei dintre Halep și Collins, desfășurată pe arena Pietrangeli de la Foro Italico! Simona s-a certat cu arbitrul, nemulțumită fiind de deciziile acestuia: „Uită-te la meci! Nu suntem aici pentru opinii, trebui să respectăm regulile”, i-a spus Simona oficialului! Cu câteva minute înainte, Halep suferise o căzătură dură pe zgura de la Roma.

Danielle Collins s-a dat și ea în spectacol

De partea cealaltă, Danielle Collins a jucat la intimidare în meciul cu Simona Halep! În momentul în care a salvat două mingi de break ale româncei și a făcut 3-2, americanca a strigat isteric, stârnind murmure dezaprobatoare în tribune! Mai mult, Danielle Collins i-a transmis arbitrului că un fan al Simonei Halep face zgomot în mod intenționat atunci când ea se află la serviciu.

Simona Halep și Danielle Collins s-au mai întâlnit de două ori în circuitul de tenis profesionist, iar ultimul duel dintre cele două a fost de asemenea extrem de tensionat! Spre indignarea Simonei, americanca a rămas minute bune la vestiare, deși expirase timpul alocat îngrijirilor medicale pe care le-a solicitat. Collins s-a întors mult mai proaspătă pe teren și a învins-o pe Halep cu 2-6, 6-4, 6-4 în turul secund al turneului WTA de la Montreal 2021.

Publicat: 11 05. 2022, 23:30
Actualizat: 12 05. 2022, 00:30