Scandal monstruos în prima zi de la Roland Garros, după ce un jucător a lovit o spectatoare cu o minge pe care a trimis-o cu racheta, în tribune, de nervi! Ce a urmat, însă, l-a șocat pe adversarul său

Prima zi de la Roland Garros s-a lăsat cu un scandal de mare amploare din cauza unei faze extrem de controversate.

Un jucător francez a lovit o spectatoare, însă ce a urmat l-a uimit cu totul pe adversarul său.

Ce s-a întâmplat cu jucătorul care a lovit o spectatoare în prima zi de la Roland Garros

În timpul meciului dintre Terence Atmane și Sebastian Ofner a avut loc o fază extrem de controversată care a stârnit o mulțime de reacții.

În setul patru, la scorul de 2-1 pentru francez, Atmane nu a mai putut să își stăpânească furia și a trimis mingea direct în tribune, lovind o doamnă din mulțime.

Jocul s-a blocat timp de câteva minute, iar Ofner a cerut vehement descalificarea jucătorului francez. Arbitrul de scaun a rămas să vorbească cu supervizorul, iar după o lungă așteptare au decis să continue meciul spre uimirea austriacului care spera ca adversarul său să fie descalificat.

În urmă cu câțiva ani, Novak Djokovic a fost și el pus într-o situație similară. Sârbul a fost descalificat din turul 4 US Open după un episod asemănător.

Gestul controversat comis de Atmane a stârnit o mulțime de reacții, iar unii chiar au început să creadă că acesta a avut câștig de cauză și a fost iertat deoarece este francez.

Publicat: 27 05. 2024, 17:15
Actualizat: 27 05. 2024, 17:33