VIDEO | Ghinion curat pentru Halep! Faza care se vede foarte rar pe un teren de tenis. Simonei nu i-a venit să creadă, Bertens a avut o reacție de zile mari

Simona Halep a fost urmărită și de ghinion în finala de la Madrid, cu Kiki Bertens! După ce în primul set a condus cu 3-1 și 4-2, dar l-a pierdut, românca a avut de pierdut și în urma unei faze incredibile, în setul secund.

Bertens a reușit să răstoarne situația în primul set și l-a câștigat cu 6-4, după ce a fost condusă mai tot timpul. Tot adversara a stat mai bine și în setul secund, pe care l-a început cu break, iar Halep a fost nevoită să dubleze efortul pentru a reveni.

Halep a avut și ghinion la punctul care ar fi putut răsturna soarta meciului. La 3-4 pentru Bertens, Simona conducea cu 30-15 pe serviciul adversarei. În timpul punctului, Bertens a urcat la fileu, dar a lovit prea tare, iar mingea părea că se va duce în afara terenului.

Totuși, înainte de a ieși, mingea a lovit-o pe sportiva noastră. Arbitra chinezoaică Zhang Juan a aplicat regulamentul, care spune că dacă mingea atinge corpul unei jucătoare, atunci aceasta pierde punctul.

When you can’t quite get out of the way 🙈😬😂@kikibertens @Simona_Halep #MMOPEN pic.twitter.com/TuMYzb4IyU

Publicat: 11 05. 2019, 21:35
Actualizat: 11 05. 2019, 21:40