România TV, lider de audiență cu FCSB – LASK! Postul TV și-a surclasat concurența

România TV a dat o adevărată lovitură, în măsurătorile de audiență, cu partida FCSB – LASK, 1-0.

Joi, FCSB a învins-o pe LASK Linz, 1-0 (2-1 la general), în returul play-off-ului Europa League, reușind să acceadă în faza următoare. Meciul de pe stadionul „Steaua” a fost unul extrem de dur, iar Florin Tănase și Adrian Șut au părăsit terenul înainte de fluierul final. Meciul a fost transmis de România TV.

România TV, lider de audiență cu FCSB – LASK

Partida dintre FCSB și LASK i-a ținut pe români în fața televizoarelor, pe România TV. Dovadă sunt cifrele uluitoare obținute de postul TV, în măsurătorile de audiență.

România TV a fost lider absolut cu o cotă de piață de 17,8 la sută, la mare distanță de concurență.

Potrivit statisticilor celor de la Kantar Media, România TV a fost cea mai urmărită televiziune.

Gigi Becali, mulțumit după FCSB – LASK Linz 1-0

La finalul meciului de pe stadionul „Steaua”, Gigi Becali s-a declarat extrem de mulțumit de calificare și a spus că, în prezent, FCSB are un lot care îi permite să lupte atât în campionatul intern, cât și în cupele europene.

„Mi-era teamă doar de ghinion. În a doua repriză nu au mai contat, a fost mingea doar la noi. Nu mai puteau alerga, i-am dominat fizic. Ei au avut vreo ocazie?

Acum avem lot numeros, ca să putem participa în ambele competiții. Care e diferența între Lixandru și Șut, Baba și Edjouma? Dar dintre Băluță și Baeten, sau chiar Luis Phelipe? Nici nu știm care e mai bun! În Băluță aveam mare încredere, dar nu a contat în prima repriză. Am vrut să-l schimb în minutul 22. Zic la mișto (n.r. râde).

Popa a luptat mult de tot. L-am văzut, am apreciat lupta. A alergat, și-a dat viața”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Publicat: 30 08. 2024, 14:16
Actualizat: 30 08. 2024, 14:18