Rapidistul Borisav Burmaz a dezvăluit ce trebuie să facă în prima repriză ca să fie calm pentru tot restul meciului. Promisiunea din altă lume făcută suporterilor: „Rămâne obiectivul meu!”. VIDEO

Fotbalistii rapidisti Borisav Burmaz si Damjan Djokovic saluta galeria dupa meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Otelul Galati, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Superbet Arena-Giulesti din Bucuresti, sambata 3 februarie 2024. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Borisav Burmaz (22 de ani), atacantul de la Rapid, a spus ce îl motivează să dea totul pe teren până la fluierul de final.

Transferat în această iarnă de la Vozdovac, sârbul a impresionat deja lângă Podul Grant, unde a marcat de trei ori în primele trei apariții ale sezonului în Superliga.

Acum, el a dezvăluit, la Exclusiv Rapid, ce obiectiv personal și-a propus.

Borisav Burmaz le-a luat deja ochii fanilor echipei Rapid, după ce și-a trecut de trei ori numele pe lista marcatorilor, în numai 156 de minute jucate.

Atacantul din Serbia și-a petrecut prima parte a sezonului în țara sa natală, la Vozdovac, unde a înscris nu mai puțin de 10 goluri în 18 partide. Acum, el spune că și-a propus să marcheze de două ori mai multe pentru Rapid, în a doua jumătate a stagiunii.

Borisav Burmaz a vorbit, la Exclusiv Rapid, despre ceea ce îl motivează cel mai mult pe terenul de joc și a spus că îl ajută foarte mult să reușească să marcheze în prima repriză, pentru a avea un meci în care să se simtă liniștit.

„O să fie derby-ul etapei (n.r. cu CFR Cluj, sâmbătă, începând cu ora 21:15), un meci dur, dar mai avem trei meciuri cu FCSB, iar totul este deschis. Fiecare meci are propria istorie. Cea mai frumoasă senzație este atunci când marchez în minutul 90, dar și dacă marchez în prima repriză mă ajută să fiu mai calm în timpul meciului, să joc cu mai multă încredere.

Când am început sezonul la echipă, am zis că marchez 10 goluri și am marcat. La Rapid vreau dublu și rămâne obiectivul meu”, a declarat Borisav Burmaz, în cadrul emisiunii Exclusiv Rapid.

Publicat: 06 02. 2024, 23:52