A sărit să-l bată pe Florinel Coman în meciul lui Al-Gharafa! Gestul românului l-a enervat pe portarul advers, care s-a dus direct după el la pauză: ce s-a întâmplat apoi pe teren

Florinel Coman a fost aproape de un scandal imens în meciul Al-Gharafa – Al-Ain.

Fostul atacant de la FCSB a jucat în confruntarea din Liga Campionilor Asiei pe care a avut-o Al-Gharafa contra celor de la Al-Ain, iar la finalul primei reprize a fost implicat într-un conflict cu un adversar.

Florinel Coman, în centrul atenției în Al-Gharafa – Al-Ain, după ce un adversar a sărit să îl bată

Internaționalul român a fost protagonistul unei faze complicate în al treilea minut al prelungilor al confruntării dintre Al-Gharafa și Al-Ain. Atacantul a urmărit o minge, care a fost prinsă de goalkeeperul grupării oaspete, însă Coman l-a împins și i-a adresat câteva cuvinte, iar după ce arbitrul a fluierat finalul primei reprize cei doi au fost în centrul unei altercații. Din fericire, colegii și oficialii prezenți pe teren au intervenit, iar conflictul nu a escaladat.

Al-Gharafa a câștigat partida contra lui Al-Ain, câștigătoarea ultimei ediții a Ligii Campionilor Asiei, scor 4-2, iar Joselu, fostul atacant al lui Real Madrid, a marcat golurile care au decis partida, în minutul 45+2, respectiv 48. Florinel Coman a pasat decisiv la ultimele două goluri marcate de Al-Gharafa, în minutele 73, de Sano, respectiv în minutul 76, de Brahimi.

Florinel Coman, mulțumit de alegerea făcută

Florinel Coman s-a transferat la Al-Gharafa de la FCSB în perioada de mercato din vară, pentru 5.000.000 de euro, iar atacantul în vârstă de 26 de ani a spus că este mulțumit cu decizia pe care a luat-o, deoarece și-a atins țelul alături de FCSB, după ce a câștigat titlul de campion la finalul sezonului precedent.

„Sunt bine, sunt fericit că sunt din nou aici, mă gândeam la acest lucru, sunt gata de treabă.

(n.r.: Ce a însemnat transferul pentru tine și cum esti acolo?) Sunt bine, îmi doream să fac acest pas. Venise momentul, aveam 7 ani aici.

Am reușit, în cele din urmă, să îmi îndeplinesc obiectivul personal cu Steaua (n.r.: FCSB), acela de a câștiga un titlu, așa că sunt împăcat. Era clar că trebuie să fac o schimbare”, a spus Florinel Coman pentru Antena Sport.

Timp de 7 ani a evoluat Florinel Coman pentru FCSB, echipă pentru care a jucat 233 de meciuri, a marcat de 63 de ori și a pasat decisiv de 62 de ori. Florinel Coman are o cotă de piață de 7.000.000 de euro, conform transfermarkt.com.

Publicat: 01 10. 2024, 23:23
Actualizat: 01 10. 2024, 23:24