Andone, reacție nervoasă la adresa colegilor: „Am făcut pe noi și am ajuns la retrogradare! Nu se poate așa ceva”

Atacantul Florin Andone a marcat un gol pentru Deportivo La Coruna, care a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2 (2-0), împotriva echipei Levante, în etapa a 21-a din campionatul Spaniei.

La finalul meciului, atacantul român a avut reacție nervoasă, în direct la TV: „Nu am avut ouă, am pierdut controlul meciului. Am făcut pe noi și am ajuns la retrogradare. Nu se poate așa ceva”.

Adrian a deschis scorul pentru Deportivo, în minutul 19, dar galicienii aveau să rămână în inferioritate numerică în minutul 34, în urma eliminării lui Celso Borges, pentru cumul de cartonașe galbene. În ciuda dezavantajului, internaționalul român Florin Andone a înscris pentru 2-0, în ultimul minut regulamentar din prima repriză, în urma unui contraatac și o finalizare simplă pe lângă portarul oaspeților, Oier.

VIDEO CU GOLURILE

Cu Andone în teren și în partea a doua, gazdele au reușit să-și păstreze avantajul până spre final, dar dubla atacantului spaniol Ivi (80′ și 84′) a făcut ca meciul să se încheie la egalitate.

A fost al șaselea gol stagional al lui Andone și, totodată, al patrulea reușit de român în ultimele cinci jocuri de campionat.

Deportivo La Coruna rămâne, astfel, la coada clasamentului, pe locul 18, cu doar 17 puncte acumulate în 21 de etape. Levante se află cu două trepte și două puncte mai sus.

Publicat: 27 01. 2018, 20:30
Actualizat: 27 01. 2018, 20:31