„E dificil de digerat”. Ange Postecoglou a reacționat după ce apărarea cu Radu Drăguşin s-a dezmembrat în meciul cu Newcastle

Ange Postecoglou, managerul lui Tottenham Hotspur, a reacționat după ce echipa saa cedat la limită în deplasarea de la Newcastle, scor 1-2, în runda a treia din Premier League, meci în care apărarea cu Radu Drăgușin integralist a fost din nou depășită.

Gazdele au deschis scorul în minutul 37 prin Barnes, în minutul 37, dar egalitatea a fost restabilită în minutul 56, după autogolul lui Burn. Scorul final a fost stabilit în minutul 78 de către Alexander Isak.

Ange Postecoglou a reacționat după Newcastle – Tottenham 2-1, partidă în care Radu Drăgușin a fost integralist

Managerul Ange Postecoglou l-a trimis ca titular pe Radu Drăgușin, iar internaționalul român a fost integralist și a avut o prestație apreciată de fanii lui Spurs și de presa britanică. La finalul disputei, antrenorul oaspeților a susținut că „e greu de digerat” un astfel de eșec și s-a declarat total dezamăgit de randamentul atacanților, cărora le reproșează lipsa de luciditate în fața porții.

„Din păcate, victoria ne-a scăpat. Am avut șanse să câștigăm meciul confortabil, dar plecăm fără niciun punct, așa că este dificil de digerat. Asta a fost să fie. Dacă nu marchezi al doilea gol atunci când ai momentum… Portarul a avut câteva intervenții bune, dar noi am avut șanse să creăm ceva mai mult și nu am făcut-o.

Când avem atât de multe șanse, ar trebui să primim mai mult decât am făcut-o acum. Partea pozitivă este că jocul nostru a arătat bine, așa cum a fost și în ultimele trei jocuri. Trebuie doar să ne primim recompensa pentru jocul nostru. Dacă vom continua să jucăm așa, știm că se va întâmpla și acest lucru”, a spus Ange Postecoglou, conform BBC.

Englezii consideră că internaționalul român are o parte de vină la golul doi al gazdelor

Românul Radu Drăgușin a primit nota șase din partea celor de la Spurs Web. Englezii scriu că fundașul central tricolor are partea lui vină la cel de-al doilea gol al lui Newcastle, marcat de atacantul Alexander Isak în minutul 78.

„O primă repriză liniștită, dar Drăgușin a avut o intervenție incredibilă imediat după pauză prin care l-a oprit pe Alexander Isak să marcheze un gol sigur. A ratat o șansă bună din corner. A avut o parte din vină la al doilea gol al lui Newcastle, dar toată defensiva a fost de vină”, au scris jurnaliștii englezi.

Publicat: 01 09. 2024, 19:02
Actualizat: 01 09. 2024, 19:06