Gest halucinant al lui Pep Guardiola în Manchester City – Arsenal Londra 2-2! Și-a ieșit din minți la unul dintre golurile „tunarilor”

Pep Guardiola, antrenorul lui Manchester City, a făcut un gest incredibil în timpul meciului cu Arsenal.

Spaniolul a avut o ieșire nervoasă și a uimit pe toată lumea cu reacția sa.

Manchester City a remizat cu Arsenal, scor 2-2, în a 5-a etapă din Premier League. „Cetățenii” au egalat la ultima fază după ce John Stones a reluat în poartă din interiorul careului.

Campioana Angliei a început meciul cum nu se putea mai bine și a deschis scorul încă din minutul 9. Erling Haaland, starul lui Pep Guardiola, a fost cel care a înscris primul gol al partidei.

Riccardo Calafiori, fundașul lui Arsenal, a restabilit egalitatea în minutul 22. Pep Guardiola și-a pierdut cumpătul la reușita „tunarilor”.

Spaniolul este cunoscut pentru firea sa calmă și pentru capacitatea sa incredibilă de a-și gestiona emoțiile în situațiile de genul acesta. Guardiola a fost deranjat de faptul că jucătorii săi l-au scăpat din marcaj pe Calafiori.

Spaniolul s-a întors la bancă și a lovit unul din scaunele din față. Guardiola i-a certat pe cei din staff-ul său pentru degringolada din defensivă. Rareori a fost văzut atât de supărat.

Jurnaliștii de la sport.es n-au trecut cu vederea ieșirea nervoasă a lui Guardiola: Managerul lui Manchester City și-a pierdut calmul după golul egalizator dat de Calafiori.

Pep Guardiola este cunoscut pentru natura sa calmă și pentru capacitatea de a gestiona emoțiile, motiv pentru care este surprinzător de fiecare dată când apare vizibil furios.

Astăzi, în timpul meciului dintre Manchester City și Arsenal, antrenorul catalan a părut scăpat de sub control după ce echipa sa a fost egalată.

Jocurile împotriva unui rival direct nu permit nici cea mai mică marjă de eroare, iar Guardiola știe acest lucru. De aceea, managerul lui City a fost furios când echipa sa a încasat golul egalizator”.