Reacția lui Ange Postecoglou după ce nu l-a băgat deloc pe Radu Drăgușin în Tottenham – West Ham 4-1. Ar putea fi o șansă pentru român

SURSĂ FOTO: PROFIMEDIA
Vezi galeria foto - 5 poze

Ange Postecoglou, antrenorul lui Spurs, a venit cu o primă reacție după ce l-a ignorat total pe Radu Drăgușin în meciul cu West Ham, scor 4-1.

Tehnicianul formației londoneze nu a stat prea mult pe gânduri și a tras o concluzie clară.

Tottenham a spulberat-o pe West Ham, scor 4-1, în a 8-a etapă din Premier League. Spurs a marcat prin Kulusevski, Bissouma, Son și prin autogolul lui Alphonse Areola.

De partea cealaltă, „Ciocănarii” au înscris prin Mohammed Kudus, care ulterior a fost eliminat. Radu Drăgușin, românul nostru, a fost rezervă neutilizată în această partidă.

Ange Postecoglou a vorbit despre prestația echipei sale și i-a dat speranțe fostului fundaș de la Genoa. Antrenorul lui Tottenham i-a criticat subtil pe cei din defensivă și le-a reproșat golul primit. Cu toate acestea, Postecoglou crede că elevii săi au prestat un fotbal excelent.

„A fost foarte bine. Chiar și prima repriză a trebuit să muncim destul de mult. Sunt dezamăgit că am luat gol, dar ne-am reîntors în joc foarte bine. A doua repriză am urcat cu o viteză. Fotbalul nostru a fost excelent.

Este important pentru fani, deoarece acestea sunt jocurile pe care ei doresc să le câștigăm. Am o bucurie egală la fiecare joc pe care îl câștigăm.

(n.r. despre absența lui Spence) A suferit o mică încordare la nivelul inghinului la antrenament. Sper că nu este nimic rău, dar a ratat meciul de azi.

(n.r. despre cartonașul roșu) Cred că arbitrul s-a descurcat. Son este un jucător de calitate și am văzut asta cu finalizarea lui.

(n.r. despre schimbarea lui Maddison cu Sarr) Am simțit că puterea de alergare a lui Pape ne va ajuta în a doua repriză. Evident, au muncit din greu în prima repriză și m-am gândit că ne poate oferi o energie reală. S-a descurcat foarte bine”, a declarat Postecoglou, citat de football.london.

Publicat: 19 10. 2024, 17:58
Actualizat: 19 10. 2024, 18:01