Craiova, învață de la Toșca! „Aeroplanino” ținut la sol de fundașul român. Betis a învins Milanul într-o partidă amicală

• Real Betis, echipa pentru care evoluează fundașul Alin Toșca, a învins AC Milan într-o partidă amicală disputată pe stadionul Angelo Massimino din Catania. Internaționalul român a evoluat timp de 83 de minute împotriva formației italiene.

Fabian Ruiz a deschis scorul pentru Betis în minutul 66, la prima sa acțiune. Mijlocașul spaniol a fost introdus în minutul 65, în locul lui Cesar de la Hoz. André Silva a restabilit egalitatea după numai nouă minute, dintr-o lovitură de pedeapsă. Betis a dat lovitura în minutul 88, când Antonio Sanabria a marcat pentru 2-1, tot dintr-o lovitură de pedeapsă.

Antrenorul Vincenzo Montella a folosit o parte din vedetele venite în această vară, cum ar fi Bonucci, Çalhanoglu sau André Silva. Bonucci a purtat banderola de căpitan. AC Milan a eliminat CS U Craiova în turul III preliminar al Europa League, scor 3-0 la general, după 1-0 la Severin și 2-0 în returul de pe San Siro.

Echipele de start:

AC Milan: Storari – Calabria, Zapata, Bonucci (cpt.), Antonelli – Montolivo, Locatelli, Çalhanoglu – Suso, André Silva, Borini
Real Betis: Dani Gimenez (cpt.) – Barragán, Mandi, Feddal, Toșca – Camarasa, De la Hoz, Guardado – Loren, Sergio León, Nahuel

Publicat: 10 08. 2017, 00:00
Actualizat: 10 08. 2017, 00:12