Dybala a semnat, la două zile după ce a „ucis” Barcelona: „Este locul perfect unde poți câștiga trofee”

Fotbalistul argentinian Paulo Dybala, în vârstă de 23 de ani, a semnat prelungirea contractului cu Juventus Torino până în 2022, a anunțat, joi, gruparea italiană pe site-ul oficial al clubului.

Vechea înțelegere dintre Dybala și „Bătrâna Doamnă” expira în vara anului 2020, primul contract fiind semnat în 2015, când a fost transferat de la Palermo, pentru 33,7 milioane de euro. Vestea vine la doar două zile după ce atacantul a înscris două goluri în poarta Barcelonei, în victoria lui Juventus, 3-0, din turul sferturilor de finală din Liga Campionilor.

„Mereu mi-am dorit să am succes în tot ceea ce fac și știu că Juventus este locul perfect unde poți câștiga trofee”, a spus Paulo Dybala după semnarea prelungirii, conform site-ului oficial al grupării italiene, campioana ultimelor cinci sezoane din Serie A.

Paulo Dybala a marcat 16 goluri și a oferit opt pase decisive în cele 36 de meciuri jucate în toate competițiile acestui sezon la Juventus Torino. De la transferul său, din iulie 2015, atacantul argentinian a strâns 39 de goluri și 17 pase decisive în 82 de meciuri, cu un total de 5.572 de minute jucate. În prezent, Dybala este cotat la 50 de milioane de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com.

Publicat: 13 04. 2017, 16:36
Actualizat: 13 04. 2017, 17:09