Eșec pentru PSG în Cupa Franței!** Evian a produs surpriza și a eliminat în sferturi liderul din Ligue 1

Formația Paris Saint-Germain a fost eliminată din Cupa Franței, miercuri, fiind învinsă în sferturile de finală, în deplasare, cu scorul de 5-2 (1-1) în urma loviturilor de departajare, de echipa Evian/Thonon, informează AFP.

Evian a înscris prin Khelifa ’44, iar pentru PSG a marcat Pastore, în minutul 9.

La loviturile de departajare, pentru Evian au marcat Sorlin, Sagbo, Khelifa și Barbosa, iar pentru Paris Saint-Germain doar Lavezzi, Ibrahimovici și Silva ratând.

Într-un alt meci disputat miercuri în sferturile de finală ale Cupei Franței, Girondins Bordeaux a învins în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa RC Lens. Golurile au fost înscrise de Carrasso ’11 (autogol) și Bergdich 90+2 pentru Lens, respectiv Sertic ’59 și Diabate ’81, ’85 pentru Bordeaux.

Marți, AS Saint-Etienne, cu Bănel Nicoliță pe banca de rezerve, a ratat calificarea în semifinale după ce a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de Lorient, iar Troyes a trecut, cu scorul de 3-0, de formația AS Nancy.

Semifinalele Cupei Franței, Troyes – Bordeaux și Evian/Thonon – Lorient, vor avea loc la 7 și 8 mai.

Sursa: Mediafax

Publicat: 18 04. 2013, 12:26
Actualizat: 18 04. 2013, 12:27