Florinel Coman i-a înnebunit pe arabi: a dat două goluri pentru Al-Gharafa şi a strălucit

Florinel Coman face spectacol la noua echipă și deja a reușit să îi înnebunească pe arabi. Fostul star de la FCSB a strălucit și a dat două goluri pentru Al-Gharafa.

În tot acest timp, Gigi Becali încă așteaptă să încaseze banii pentru transferul lui Florinel Coman. Din cauza faptului că suma de transfer nu a ajuns la timp în conturile campioanei, șeicii sunt nevoiți să mai adauge un milion de euro.

Florinel Coman face spectacol la noua echipă și a reușit deja să îi înnebunească pe arabi. Fostul star de la FCSB a fost titularizat pentru a patra oară consecutiv la Al Gharafa și a reușit o dublă în victoria obținută în fața celor de la Al Rayyan, scor 2-1, în runda a treia a campionatului din Qatar.

Oaspeții au reușit să deschidă scorul în minutul 65 al partidei, prin Roger Guedes, dar echipa lui Florinel Coman a egalat la doar cinci minute distanță. Joselu, fostul atacant de la Real Madrid, a reușit să îi ofere un assist lui Florinel Coman, care a înscris și a restabilit egalitatea, cu un șut din interiorul careului. Tot Coman a marcat pentru 2-1, în minutul 83 al meciului. După un șut respins de portarul lui Al Rayyan, mingea a ajuns în careu la internaționalul român, care a fentat din preluare doi adversari și a finalizat cu un șut cu piciorul drept. Astfel, „tricolorul” le-a asigurat celor de la Al Gharafa cele trei puncte.

Florinel Coman a ratat și alte ocazii de a marca

Pe lângă cele două goluri pe care le-a înscris, fostul șeptar de la FCSB a mai avut și alte ocazii de a marca. În minutul 19, Florinel Coman a primit o centrare foarte bună în careu, însă a trimis slab cu capul, pe lângă poarta adversarilor.

Al Gharafa a mai ratat o ocazie uriașă și în prelungirile primei reprize, când scorul era egal, 0-0. Atunci, Jamal Hamed a scăpat singur cu portarul, dar a tras peste poartă din șase metri.

Cu cele două goluri pe care le-a marcat, Florinel Coman le-a adus celor de la Al Gharafa prima victorie în campionat. Astfel, trupa românului a urcat pe poziția a patra, cu patru puncte acumulate. În etapa următoare, Al Gharafa va primi vizita celor de la Shamal.

Publicat: 23 08. 2024, 21:36
Actualizat: 23 08. 2024, 21:44