Prima reacție a lui Răzvan Marin după ce a marcat în poarta lui Juventus. Românul, probleme serioase cu spectatorii: „Mă fluierau”

Sursa foto: Profimedia 06.10.2024

Răzvan Marin impresionează în Serie A! Mijlocașul lui Cagliari a înscris al doilea gol din acest sezon pentru formația sardă. Marin a înscris în poarta lui Juventus din penalty în minutul 88, printr-o execuție în vinclul din dreapta porții apărate de Di Gregorio. Portarul bianconerilor nu a putut para penalty-ul mijlocașului român.

Marin a intrat pe teren în locul lui Antoine Makoumbou, în minutul 65, la scorul de 1-0 pentru Juventus. Golul din minutul 88 a stabilit și rezultatul final al partidei, 1-1. Românul a reușit o nouă partidă impresionantă venind de pe bancă, după cea din meciul cu Parma, unde evoluează Dennis Man și Valentin Mihăilă.

Cum a reacționat Răzvan Marin după ce a înscris împotriva lui Juventus. Românul, probleme cu suporterii: „Mă fluierau”

Mijlocașul român a fost încântat de evoluția sa împotriva lui Juventus, acesta fiind și primul gol încasat de Juventus în acest sezon din Serie A.

„Sunt mulțumit de punctul pe care l-am obținut pe terenul celor de la Juve: au primit și primul lor gol în acest campionat. Erau multe emoții, întregul public mă fluiera, dar am reușit să marchez.

Să te antrenezi cu Yerry e frumos, ne bate la cap în fiecare zi, dar asta ne menține concentrați. Am făcut bine în acest început de campionat, am greșit cu Empoli, dar ne-am revenit bine”, a spus Răzvan Marin, potrivit tuttomercatoweb.com.

Răzvan Marin a înscris cel de-al doilea gol în acest sezon de Serie A, Cagliari ocupând locul 16, cu 6 puncte acumulate în șapte etape jucate, la o singură „lungime” de primul loc retrogradabil, ocupat de Genoa.

Răzvan Marin, în vederile lui Lucescu pentru „dubla” din Cipru și Lituania

Răzvan Marin se află pe lista finală a jucătorilor convocați de selecționerul Mircea Lucescu pentru „dubla” din deplasare din Liga Națiunilor împotriva selecționatelor Ciprului și Lituaniei.

Meciurile vor avea loc pe 12, respectiv 15 octombrie, iar „tricolorii” vin cu un moral bun înaintea „dublei”, după ce în septembrie au învins în deplasarea din Kosovo, scor 3-0, și în partida din Ghencea împotriva Lituaniei, scor 3-1.

România ocupă primul loc în grupa a doua din Liga C a Ligii Națiunilor, cu maximum de puncte după primele două partide din faza grupelor.

Publicat: 06 10. 2024, 22:10