Valentin Mihăilă s-a accidentat şi a fost scos pe brațe de pe teren! Lovitură grea pentru român

Lovitură grea pentru Valentin Mihăilă. Mijlocașul ofensiv al Parmei, a ieșit accidentat și scos pe brațe, în meciul pe care echipa sa l-a cedat cu Udinese, scor 2-3.

Internaționalul român, autor a unei pase de gol, n-a terminat meciul pe teren, având nevoie de ajutor ca să poată părăsi terenul de joc.

Valentin Mihăilă s-a accidentat serios şi a fost scos pe brațe de pe teren în meciul Parma – Udinese 2-4

Parma a condus cu 2-0, cu două pase de gol ale lui Man și Măhăilă, însă a încheiat în genunchi partida cu Udinese, scor 2-3. Și cum totul nu ar fi fost de ajuns, Valentin Mihăilă s-a accidentat grav pe finalul disputei și a avut nevoie de ajutor pentru a putea părăsi suprafața de joc.

Românul a reușit un dribling, însă a fost oprit prin fault de Keinan Davis. În primă fază, intervenția nu a părut periculoasă, însă Mihăilă a cerut imediat intervenția echipei medicale. Vizibil afectat de lovitura primită, tricolorul a solicitat schimbare.

Nu a putut ieși singur de pe teren și a fost nevoie să fie cărat după umeri de cei din staff-ul medical. Nici Dennis Man nu mai era în teren în acel moment, fiind schimbat în minutul 70.

Parma a condus cu 2-0, dar a pierdut lamentabil o partidă pe care a avut-o în mână

Parma a reușit o primă repriză de senzație cu Udinese și a condus-o la pauză cu 2-0, după reușitele lui Enrico Del Prato și Ange-Yoan Bonny, din pasele românilor Valentin Mihăilă și Dennis Man.

Partea secundă a fost însă una teribilă pentru „cruciați”, cum a fost și în disputele cu Fiorentina și la Napoli. S-a văzut lipsa de experiență la nivel de Serie A și gazdele au încasat trei goluri.

În urma acestui rezultat, Parma rămâne pe locul 12 în Serie A, cu patru puncte acumulate, în timp ce Udinese a devenit liderul clasamentului, cu 10 puncte după primele 4 etape.

Publicat: 16 09. 2024, 22:46