Kapetanos a marcat în Skoda Xanthi – Veria FC, scor 2-2. Echipa lui Lucescu a jucat o oră în inferioritate numerică

Echipa Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a terminat la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 2-2 (1-1), cu formația Veria FC, într-un meci din etapa a XVIII-a a campionatului grec, informează site-ul oficial al UEFA.

Golurile gazdelor au fost marcate de Kapetanos ’38 și Goutas ’56, în timp ce pentru oaspeți au înscris Ben Nabouhane ’35 și Kaltsas ’60.

Skoda Xanthi a jucat în inferioritate numerică din minutul 30, după eliminarea lui Baxevanidis.

Într-un alt meci din etapa a XVIII-a, echipa Asteras Tripolis, cu fundașul Dorin Goian integralist, a terminat la egalitate, acasă, scor 2-2 (2-1), cu formația PAS Giannina. Golurile gazdelor au fost marcate de Rolle ’14 și Barrales ’25, în timp ce pentru oaspeți a înscris Korovesis, în minutele 43 și 77.

În urma acestor rezultate, Asteras Tripolis ocupă locul patru, cu 32 de puncte, iar Skoda Xanthi se află pe poziția a opta, cu 26 de puncte.