Meciul ciudat de astăzi care a trecut neobservat. Cum puteai să te îmbogățești. Partida s-a desfășurat într-un mod incredibil

Partida dinte Celje și Koper, prima ligă din Slovenia, este unul dintre cele mai ciudate meciuri din acest week-end. Gazdele s-au impus, deși erau conduse cu 2-0 la pauză.

Casele de pariuri au avut din nou de suferit din cauza unei partide a cărei desfășurare a născut multe semne de întrebare. Celje, locul 2 în Slovenia, a primit vizita celor de la Kooper, locul 7 în clasament, scăpată de grijile retrogradării.

Oaspeții au deschis scorul rapid, în minutul 4, prin Galesic. În minutul 45, Rahmanovic a făcut 2-0, dar după numai un minut a făcut un fault prostesc și a văzut al doilea cartonaș galben. Imediat după această fază, cei de la Koper au rămas fără încă un jucător. Gregoric a făcut și el un fault dur și a fost eliminat, după ce a primit al doilea cartonaș galben.

În repriza secundă, cu doi oameni în plus, Celje a reușit să întoarcă rezultatul. Sporn, a făcut 1-2 în minutul 61, Omoregie a egalat în minutul 66, iar Gobec a adus victoria pentru Celje.

Publicat: 02 05. 2015, 22:15
Actualizat: 02 05. 2015, 22:29