Se mai întâmplă! Meciul dintre Sampdoria și Fiorentina a fost decalat: echipa lui Tătărușanu și Hagi jr. a întârziat la stadion

Startul partidei dintre Sampdoria și Fiorentina a fost decalat cu 20 de minute. Motivul? Oaspeții au întârziat la stadion.

Programat inițial pentru ora locală 12:30, meciul a fost decalat cu 20 de minute astfel că a început la 12:50. Fiorentina a ajuns la stadion la 11:20 și a cerut gazdelor și Ligii Italiene să decaleze startul confruntării pentru ca jucătorii să se poată pregăti. Solicitarea oaspeților a fost acceptată dat fiind faptul că autocarul echipei a întârziat la stadion din motive obiective: traficul din Genova este extrem de aglomerat din pricina unui maraton ce are loc în oraș.

La Fiorentina, Tătărușanu este titular, în timp ce Ianis Hagi se află pe banca de rezerve. Cele două echipe sunt vecine de clasament. Înaintea meciului din etapa a 31-a, Fiorentina ocupă locul 8, cu 51 de puncte, în timp ce Sampdoria se află pe poziția a noua, cu 44 de puncte.

Echipele de start:

• Sampdoria: Viviano – BereszyÅ„ski, Silvestre, Å kriniar, Dodo – Barreto, Torreira,  Linetty – Bruno Fernandes – Quagliarella, Schick
  • Fiorentina: Tătărușanu – Sanchez, Rodriguez, Astori – Tello, Badelj, Borja Valero, Milic – Ilicic, Bernardeschi – Babacar
Publicat: 09 04. 2017, 13:20
Actualizat: 09 04. 2017, 13:22