Robert Lewandowski, „dublă” de senzație în Real Madrid – FC Barcelona! Vezi cum a marcat polonezul

SURSĂ FOTO: PROFIMEDIA

Robert Lewandowski, atacantul Barcelonei, a înscris două goluri de senzație în meciul cu Real Madrid din etapa 11.

Polonezul a reușit o „dublă” remarcabilă în El Clasico și a redus la tăcere tribunele stadionului Santiago Bernabeu.

Robert Lewandowski a făcut show în El Clasico. Atacantul polonez a înscris două goluri în derby-ul cu Real Madrid din etapa 11.

Fostul jucător al lui Bayern a deschis scorul în minutul 54 după ce a fost ținut în joc de Ferland Mendy. Două minute mai târziu, polonezul a înscris din nou, însă de această dată cu capul.

VEZI AICI GOLURILE.

Ce a declarat Hansi Flick înainte de Real Madrid – FC Barcelona

Hansi Flick, antrenorul Barcelonei, a prefațat meciul cu Real Madrid. Neamțul spunea că are mare încredere în jucătorii săi înainte de derby-ul cu marea rivală.

„Este Madridul, ei au jucat marți, noi miercuri, dar fiecare are tactica sa. Jucătorii noștri s-au antrenat foarte bine. Avem niște idei și moduri de abordare pe care le-am folosit cu Bayern Munchen, știm că mai avem de îmbunătățit.

Trebuie să ne adaptăm la Real Madrid. Toți jucătorii s-au pregătit foarte bine, am încredere în ei că o să se descurce de minune.

La un moment dat a fost 1-1 cu Bayern, după care am preluat conducerea meciului, iar asta e un lucru îmbucurător, e un semn că avem încredere”, a declarat Hansi Flick, conform Mundo Deportivo.

Barcelona s-a descurcat foarte bine în ultima vreme, dar este dificil să dai o favorită în «El Clasico». Din fericire, nimic nu mă ține treaz noaptea. Nu există o favorită certă, ci totul depinde de multe aspecte. Contează felul în care gestionezi meciurile. Vor fi momente când vom avea controlul partidei, dar și alte momente în care Barcelona va avea posesia”, declara Carlo Ancelotti înainte de meci.

Publicat: 26 10. 2024, 23:34
Actualizat: 27 10. 2024, 00:00