VIDEO | Gest de milioane făcut de Villareal pentru un copil care suferă de cancer: ce cadou neprețuit i-au oferit spaniolii

Villareal a disputat o partidă amicală, pe teren propriu, în compania celor de la Celtic. Partida s-a jucat în scop caritabil, toate încasările de pe urma acestui meci urmând să fie donate unor cercetători care încearcă să găseacă un tratament pentru cancer.

Cel mai emoționant moment al serii a fost reprezentat de intrarea pe teren a unui puști în vârstă de 13 ani. Gohan este la rândul său bolnav de cancer și a fost ales de organizatori pentru a da lovitura de start la acest meci. Villareal i-a oferit și câteva minute de joc efectiv în tricoul „galben”.

Villareal s-a impus cu 4-2 după ce a fost condusă cu 2-0 la pauză. Kayal și Berget au marcat pentru scoțieni, în timp ce pentru spanioli a înscris un singur jucător: Gerard Moreno a marcat toate cele patru goluri ale „Submarinului galben”.

Celtic este adversara Astrei în Grupa D din Europa League. Giurgiuvenii vor întâlni formația din Glasgow pe 23 octombrie, respectiv 6 noiembrie.
Publicat: 05 09. 2014, 19:00
Actualizat: 05 09. 2014, 20:30