VIDEO | Golul reușit de Cosmin Moți în victoria obținută de Ludogoreț pe terenul lui ȚSKA Sofia, scor 2-0

This browser does not support the video element.

Fundașul Cosmin Moți a înscris un gol în meciul câștigat de echipa sa, Ludogoreț Razgrad, sâmbătă seara, în deplasare, cu scorul de 2-0, împotriva formației ȚSKA Sofia, în etapa a 26-a a campionatului de din Bulgaria.

Moți, care a fost integralist, a deschis scorul în minutul 28, după ce a reluat cu capul, din zona punctului de la 11 metri, mingea centrată din lovitură liberă de către Wanderson. A fost al patrulea gol marcat de Moți în campionat, în acest sezon.

Al doilea gol a fost înscris de atacantul brazilian Jonathan Cafu, în minutul 41.

Celălalt jucător român de la Ludogoreț, Claudiu Keșeru, a fost sancționat cu cartonaș galben în minutul 78, iar trei minute mai târziu a fost înlocuit.

În urma acestei victorii, liderul Ludogoreț se distanțează la 16 puncte de principala urmăritoare, Levski Sofia, și se află, totodată, la 21 de puncte de ȚSKA Sofia, ocupanta locului al treilea.

Publicat: 02 04. 2017, 10:23
Actualizat: 02 04. 2017, 10:24