VIDEO Jandarmii care au provocat FURIA ultrașilor din întreaga lume!** Un fan este bătut cu bestialitate, iar camarazii săi dezlănțuie IADUL în tribune

Mlada Boleslav a învins-o pe Banik Ostrava (2-1) într-unul din derbyurile clasice ale campionatului Cehiei, dar rezultatul a trecut în plan secund după violențele fără precedent care au avut loc în pauza partidei!

După primele 45 de minute, Mlada conducea cu 2-0, spre disperarea fanilor lui Banik, echipă serios amenințată de retrogradare. Drept urmare, unul dintre fanii lui Ostrava a făcut însă un gest necugetat și a sărit gardul tribunelor, luându-se la bătaie cu stewarzii prezenți la meci. Milan Krejci, organizatorul de competiții al Mladei, a detaliat: „Prima dată am crezut că este un fan al Mladei, din cauza sectorului din care a plecat. Apoi ne-am dat seama că este un susținător de-al lui Banik, după reacția camarazilor săi”.

BĂ‚TUT DE PATRU JANDARMI
Ce a urmat a provocat furia suporterilor oaspeți! Sub privirile a câtorva mii de fani, ultrasul turbulent a fost imobilizat de forțele de ordine, iar în timp ce doi jandarmi au avut grijă ca acesta să nu scape, alți doi l-au lovit cu bestialitate. Văzând că „fratele” lor este agresat de o asemenea manieră, fanii lui Banik au început propriul lor război cu forțele de ordine. Bătaia generala a întârziat cu 10 minute startul reprizei secunde, iar Poliția a efectuat numeroase arestări la finalul incidentelor.