VIDEO Meci NEBUN în Premier League!** Șapte goluri în 35 de minute și o eroare URIAȘĂ‚ la un al optulea! Van Persie a TURBAT! Recordurile de pe Madejski

Manchester United s-a deplasat la Reading pentru un meci contând pentru etapa a 14-a din Premier League.

Începutul partidei a fost unul nebun, până în minutul 35 spectatorii de pe Madejski Stadium asistând la nu mai puțin de 7 goluri marcate. La scorul de 4-3 pentru United, Van Persie a mai înscris o dată, în minutul 42, dar brigada de arbitrii a anulat golul pe motiv că mingea nu ar fi trecut cu toată circumferința linia porții. Din păcate, reluările video indică o nouă eroare gravă a oficialilor.

Scorul înregistrat la pauză, 3-4, egalează un record al celor mai multe goluri marcate în prima parte a unui meci din Premier League.

Al șaselea gol, marcat de Van Persie în minutul 34, este al treilea cel mai rapid al șaselea gol marcat vreodată în Premier League. Topul este condus de două reușite ale celor de la Blackburn, din sezonul 1997-1998.