VIDEO | Raț a greșit la două dintre cele trei goluri primite de PAOK în meciul cu Asteras Tripolis

Dorin Goian a câștigat partida contra lui Râzvan Raț, Asteras Tripolis reușind să se impună cu 3-0 în fața lui PAOK Salonic. Cei doi fundași români au fost integraliști, iar Raț a fost cel care a ieșit în evidență.

Fundașul în vârstă de 33 de ani a greșit la două dintre golurile marcate de gazde. La prima reușită a lui Gianniotas din minutul 9 nu a reușit să-l blocheze pe atacantul elen, iar la golul din minutul 45 tot Gianniotas a sprintat de lângă fundașul român și a marcat pentru 3-0.

Golurile au fost marcate de Gianniotas ‘9, ’45 și Sankare ’30. PAOK este lider în clasament, cu 37 de puncte, în timp ce Asteras se află pe locul 3, cu 31 de puncte.

Publicat: 11 01. 2015, 10:03
Actualizat: 11 01. 2015, 10:04