Xanthi, la un pas de optimile Cupei Greciei! Echipa lui Răzvan Lucescu a remizat cu Agrotikos Asteras

Xanthi, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a remizat, marți, scor 1-1, cu Agrotikos Asteras, în deplasare, în etapa a treia din grupa D a Cupei Greciei.

Dani Nieto a deschis scorul, în minutul 56, pentru Xanthi, iar Vasilios Triantafyllakos a egalat, în minutul 67, din lovitură de pedeapsă.

În urma acestui rezultat, elevii lui Răzvan Lucescu au rămas pe locul al doilea în grupă, cu patru puncte, la egalitate cu Agrotikos Asteras. PAS Giannina și Kalloni se vor întâlni în celălalt meci al grupei, pe 15 decembrie, de la ora 17:00.

Clasamentul Grupei D a Cupei Greciei: 1. PAS Gianina – 6 puncte, 2. Xanthi – 4 p, 3. Agrotikos Asteras – 4 p, 4. Kalloni – 0 p.

Primele două clasate din cele opt grupe se califică în faza optimilor.

Publicat: 13 12. 2016, 19:21
Actualizat: 13 12. 2016, 19:22