Comentatorii italieni au înnebunit când au văzut ce gol a dat Răzvan Marin în Parma – Cagliari 2-3! „Meravigliosooo!”

Comentatorii italieni au înnebunit când au văzut ce gol a dat Răzvan Marin în Parma - Cagliari 2-3! „Meravigliosooo!”

Răzvan Marin a marcat un gol senzațional în Parma – Cagliari 2-3, iar comentatorii italieni au înnebunit când au văzut reușita.

Internaționalul român Răzvan Marin a înscris cel mai frumos gol al meciului Parma – Cagliari 2-3, care a contat pentru etapa a șasea din Serie A.

Cum au reacționat comentatorii italieni când au văzut golul lui Răzvan Marin în Parma – Cagliari 2-3

Răzvan Marin a început meciul ca rezervă, dar a fost trimis în teren în minutul 75, în locul lui Zito Luvumbo, iar la foarte scurt timp a marcat un gol de generic.

„Fază a lui Cagliari, cursă a lui Adopo, încearcă o pasă către Gaetano, dar del Prato se interpune pe traiectorie.

Man greșește, mingea ajunge din nou la Adopo, care îi pasează lui Marin. Acesta încearcă un șut și înscrie un gol minunat la vinclu”, se aude pe comentariul video.

Meciul începuse cu echipa oaspete în ofensivă, care a și marcat, prin Mina, dar golul din minutul șapte a fost anulat la intervenția VAR. Ulterior, Mihăilă a încercat poarta celor din Cagliari, însă Zortea a făcut liniște în tribune, prin reușita din minutul 34.

Nu s-a mai înscris în prima repriză, dar în partea a doua a confruntării, Dennis Man l-a învins pe Scuffet, fostul portar al lui CFR Cluj, cu un șut din careu. A venit golul senzațional al lui Răzvan Marin, după care nebunia a cuprins stadionul Ennio Tardini.

Parma a primit o lovitură de la 11 metri în minutul 87, dar după ce arbitrul de centru a consultat sistemul VAR, iar Hernani a transformat impecabil lovitura de pedeapsă.

La faza care a urmat, însă, Roberto Piccoli a marcat goilul victoriei echipei oaspete. În urma acestui rezultat, Parma și Cagliari au câte cinci puncte, dar sunt despărțite de golaveraj. Echipa lui Man și Mihăilă este pe locul 15 (-2), în timp ce formația la care este legitimat Răzvan Marin se găsește o poziție mai jos (-6).

Publicat: 01 10. 2024, 00:43