Dan Petrescu și-a pus la colț fotbaliștii, după Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1

Dan Petrescu și-a certat fotbaliștii, după Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1, partidă care a contat pentru prima manșă din turul 3 preliminar Conference League.

Unicul gol al partidei a fost semnat de Karlo Muhar, în minutul 9.

Dan Petrescu și-a criticat fotbaliștii, după Maccabi Petah Tikva – CFR Cluj 0-1

Deși echipa sa a câștigat meciul cu Maccabi, Dan Petrescu s-a declarat nemulțumit de faptul că elevii săi nu au marcat mai multe goluri.

„A fost doar primul meci. Sunt conștient că o să fie meci greu săptămâna următoare. Este o echipă bună, au experiență. Mulți au jucat la nivel internațional la U21.

Prima repriza a fost bună, am ratat ocazii incredibile. Nu ai cum să ratezi așa ceva în Europa. 1-0, per total e puțin. Puteam să câștigăm mai mult. Ne-am făcut meciul al doilea mai greu. Ținem cont de faptul că echipa de azi va juca și joi.

Sunt fericit pentru rezultat și pentru atitudinea băieților. A fost greu, echipa obosită, cald, am suferit.

Prima repriză a fost bună, a doua am suferit. Sper să nu avem prea multe accidentări.

Sunt îngrijorat pentru calificare, dar acum mă focusez pe campionat. Avem o problemă cu fundașii”, a declarat Dan Petrescu, la finalul meciului.

Partida retur este programată joi, 15 august, de la 20:00, în Gruia.

Nelu Varga anunță transferuri în masă la CFR Cluj

Zilele trecute, Nelu Varga, patronul celor de la CFR Cluj, a dezvăluit că, în prezent, se află în negocieri cu trei jucători străini din Serie A.

Ba mai mult, omul de afaceri a spus că va aduce un atacant mai valoros decât Louis Munteanu, cel mai recent jucător transferat de CFR Cluj.

„Ne aflăm în discuții cu trei jucători din Serie A. O să aduc un atacant peste Louis Munteanu. Toți sunt străini. A început să-mi placă prima ligă din Italia. A fost bine cu toți cei pe care i-am adus de acolo”, a declarat Nelu Varga, în exclusivitate, pentru ProSport.

În campionat, după primele patru etape, CFR Cluj ocupă locul 10, cu patru puncte obținute.

Publicat: 09 08. 2024, 09:12
Actualizat: 09 08. 2024, 09:31