„Este aiurea, te oftici”. Reacția eroului David Miculescu, după arbitrajul din LASK Linz – FCSB 1-1

„Este aiurea, te oftici”. Reacția eroului David Miculescu, după arbitrajul din LASK Linz - FCSB 1-1

David Miculescu a marcat golul campioanei României în LASK Linz – FCSB 1-1, iar la final a avut o reacție vizavi de maniera de arbitraj.

LASK Linz și FCSB au terminat la egalitate, 1-1, în prima manșă a play-off-ului pentru grupele Eruropa League.

Ce reacție a avut eroului David Miculescu, după arbitrajul din LASK Linz – FCSB 1-1

Gazdele au deschis scorul în minutul 34, prin Taoui, iar Miculescu a egalat în secundele de prelungire ale primei reprize. La finalul partidei, eroul echipei lui Gigi Becali s-a referit și la maniera de arbitraj.

„Am făcut un meci bun, am avut ocazii. Am recuperat mingea sus, dar nu am reușit să înscriem decât un gol. Calificarea se va juca acasă. Nu știm dacă va fi mai ușor, ați văzut ce a fost cu Sparta.

Nu sunt în măsură să vorbesc de arbitru. Dar este aiurea, te oftici când vezi că fluieră fault la o fază banală.

Nu sunt atât de fericit că am marcat, pentru că nu am câștigat. Ne gândim la meciul cu FC Hermannstadt, din campionat, dar sperăm să învingem LASK Linz și să ne calificăm mai departe”, a spus Miculescu după fluierul final.

„M-am simțit bine. Ușor-ușor prind minute. Este ceea ce am nevoie pentru a crește din punct de vedere fizic. Lixandru mi-a dat banderola. Nu mă așteptam, chiar dacă am mai fost căpitan. Este un sentiment foarte plăcut.

Nu cred că se va repeta povestea cu Sparta. În repriza a doua puteam să marcăm câteva goluri, am avut situații foarte bune. Sperăm ca la București să stăm bine, să închidem culoarele, pentru că ei destabilizează cu pase între linii. Sperăm să ajungem în grupele Europa League.

Unele decizii ale arbitrului au fost judecate cu alte unități de măsură și nu ai cum să nu te enervezi. În prima repriză am fost puțin surprinși de LASK Linz. Vorbeam cu colegii câți români și suporteri au venit. Le mulțumim. Încă o dovadă că Steaua este ca mai iubită echipă din țară și de peste hotare”, a completat Florin Tănase, revenit în această vară la echipa lui Gigi Becali.

Publicat: 22 08. 2024, 22:34