Ce lovitură pentru Gică Hagi: Ianis Hagi și-a spart capul în minutul 2 al partidei România – Olanda! Cum a fost filmat „Regele” în tribunele Allianz Arena în timp ce fiul său era plin de sânge

SURSĂ Sportpictures

Ianis Hagi și-a spart capul în minutul 2 al partidei dintre România și Olanda, din optimile de finală are EURO 2024, chiar în fața lui Gică Hagi, prezent în tribunele Allianz Arena.

„Regele” a asistat la scenele în care fiul său era pe teren, plin de sânge, așteptând să vadă care este starea de sănătate a „decarului” lui Edi Iordănescu.

Cum a trăit Gică Hagi accidentarea suferită de Ianis Hagi

România și Olanda luptă pentru un gol în sferturile de finală ale Campionatului European din Germania. În minutul al doilea al partidei, la scorul de 0-0, Ianis Hagi a fost accidentat. Acesta a purtat un duel aerian cu Denzel Dumfries. Fotbalistul lui Inter a câștigat duelul, dar l-a lovit cu cotul în cap pe „decarul” României.

Ianis Hagi a fost lovit serios la cap și a început să sângereze. Astfel, a fost scor de pe teren și a primit îngrijiri medicale pe margine. În cele din urmă, fotbalistul celor de la Rangers s-a întors pe teren, fiind bandajat la cap.

Gică Hagi a fost surprins de camerele de filmat chiar în momentul în care fiul său a fost accidentat. „Regele” a rămas înmărmurit, așteptând deznodământul, în speranța că Ianis Hagi va fi bine și că va putea să ajute România în continuare în partida cu Olanda.

Publicat: 02 07. 2024, 20:14
Actualizat: 02 07. 2024, 21:28