L-au distrus fără remușcări pe Cristiano Ronaldo, după ce a ratat un penalty la EURO! Cele mai tari glume de pe internet cu lusitanul, după ce a plâns în Portugalia – Slovenia

SURSA FOTO: PROFIMEDIA
Vezi galeria foto - 23 poze

Cristiano Ronaldo a fost ținta glumelor, după ce lusitanul a ratat o lovitură de la 11 metri în partida Portugaliei cu Slovenia.

Portugalia a reușit să se impună în fața Sloveniei, 0-0, 3-0 d.l.d, pe stadionul „Deutsche Bank Park” din Frankfurt.

Cristiano Ronaldo, ținta glumelor după ce a ratat un penalty la EURO

Portugalia s-a calificat în sferturile Campionatului European din Germania, însă a avut parte de un meci infernal în compania Sloveniei. Nici pentru starul lustianilor nu a fost o seară bună. Cristiano Ronaldo a avut o mulțime de ratări la poarta apărată de Jan Oblak, dar și un penalty ratat în minutul 105.

După penalty-ul apărat de Jan Oblak, CR7 a fost surprins de camerele de filmat în lacrimi. Multiplul câștigător al Balonului de Aur a fost consolat de coechipierul și prietenul său, Diogo Costa.

Eșecul lui Cristiano Ronaldo nu a trecut neobservat de fanii rivalului său Lionel Messi, iar aceștia au creat o serie de meme-uri prin care l-au ironizat pe portughez.

• Cristiano Ronaldo nu a reușit să marcheze în ultimele meciuri în care a evoluat la un turneu final

Cristiano Ronaldo a reacționat după penalty-ul ratat din meciul cu Slovenia

Cristiano Ronaldo a fost vizibil afectat de ratarea penalty-ului din minutul 105, care putea tranșa soarta calificării înainte de seria loviturilor de departajare.

CR7 a subliniat că a fost prima lovitură de la 11 metri pe care a ratat-o în acest an. Starul portughez este consolat de calificarea pe care a reușit-o alături de naționala Portugaliei și a felicitat reprezentativa Sloveniei. „O tristețe inițială și o bucurie la final, asta oferă fotbalul. Sunt momente inexplicabile, era de la opt sau optzeci, așa s-a întâmplat astăzi. Am avut ocazia să aduc echipa în avantaj, nu am putut, Oblak a apărat. Am făcut o apărare bună, trebuie să revizuiesc penalty-ul, nu știu dacă am tras bine sau rău, în timpul anului nu am ratat o dată și când am avut cea mai mare nevoie, Oblak l-a salvat…dar a fost un sentiment de tristețe și bucurie în același timp.

Cel mai important este să ne bucurăm, echipa a făcut o treabă extraordinară, ne-am luptat până la final și dacă analizăm cu atenție, Portugalia a meritat pentru că a avut mai multe ocazii. Slovenia a petrecut aproape tot jocul în apărare…Echipa este de felicitat, în special portarul care a avut trei intervenții foarte bune la loviturile de departajare”, a declarat Cristiano Ronaldo, potrivit Record.pt.

Publicat: 02 07. 2024, 12:12