Prințul William s-a bucurat ca un veritabil „hooligan” după Anglia – Elveția! Reacția dezlănțuită a fiului regelui Charles: „La un vârf de unghie”

SURSĂ Profimediaimages
Vezi galeria foto - 5 poze

Prințul William s-a bucurat ca un veritabil „hooligan” după meciul dintre Anglia și Elveția. Fiul regelui Charles s-a dezlănțuit la finalul partidei și a fost surprins într-o ipostază inedită.

Anglia a reușit să se califice în semifinalele turneului final din Germania, după ce a depășit-o pe Elveția în sferturi, în urma loviturilor de departajare.

Prințul William s-a bucurat ca un veritabil „hooligan” după Anglia – Elveția!

Prințul William a fost prezent în Germania și a următor partida dintre Anglia și Elveția de pe stadion. Acesta a avut emoții mari pentru naționala țării sale care s-a văzut condusă cu scorul de 1-0 în minutul 75, când Embolo a reușit să deschidă scorul. Anglia a restabilit rapid egalitatea pe tabela de marcaj, prin golul marcat de Saka în minutul 80, care a trimis partida în prelungiri. Cele două echipe nu au reușit să marcheze în prelungiri și au ajuns la lovituri de departajare, unde Anglia a reușit să se impună. Singurul fotbalist care a ratat de la 11 metri a fost Akanji, fotbalistul celor de la Manchester City, care a executat prima lovitură pentru Elveția.

Prințul William nu a putut să își stăpânească emoțiile și a avut o reacție inedită după ce Anglia a reușit să se califice în semifinalele EURO 2024. Acesta a fost surprins ca un adevărat ultras, cu pumnul în aer, savurând reușita echipei naționale.

Cum arată semifinalele EURO 2024

Anglia a reușit să se califice în semifinalele EURO 2024, după ce a trecut de Elveția în sferturi, în urma loviturilor de departajare. Trupa lui Southgate și-a aflat deja și adversara din penultima fază a competiției. Anglia va întâlni Olanda, formație care a reușit să se califice în semifinale după ce a trecut de Turcia, în sferturi, cu scorul de 2-1. Meciul dintre Anglia și Olanda, din semifinale, este programat pe data de 10 iulie, începând cu ora 22.00.

În a doua semifinală se vor întâlni alte două echipe foarte puternice, care își doresc să ajungă în finala care se va disputa pe data de 14 iulie și să pună mâna pe trofeu. Franța și Spania vor încerca să facă încă un pas important spre cucerirea trofeului pe data de 9 iulie, într-o partidă programată la ora 22.00.