Atalanta, victorie cu Olympiakos în șaisprezecimile Europa League! Valentin Mihăilă a intrat în repriza a doua

Image: 660172250, License: Rights-managed, Restrictions: Contributor country restriction: Worldwide, Worldwide, Worldwide, Worldwide, Worldwide, Worldwide. Contributor usage restriction: Advertising and promotion, Consumer goods, Direct mail and brochures, Indoor display, Internal business usage, Commercial electronic. Contributor media restriction: {850243CC-C847-44EB-81BB-EE98B521163D}, {850243CC-C847-44EB-81BB-EE98B521163D}, {850243CC-C847-44EB-81BB-EE98B521163D}, {850243CC-C847-44EB-81BB-EE98B521163D}, {850243CC-C847-44EB-81BB-EE98B521163D}, {850243CC-C847-44EB-81BB-EE98B521163D}., Model Release: no, Credit line: Profimedia

Atalanta a reușit să obțină victoria cu Olympiakos, scor 2-1, în manșa tur din șaisprezecimile Europa League.

Atalanta a primit vizita celor de la Olympiakos în manșa tur din faza șaisprezecimilor Europa League, iar formația la care evoluează și românul Valentin Mihăilă a obținut victoria.

Atalanta, victorie cu Olympiakos în Europa League! Valentin Mihăilă a intrat în repriza a doua

Olympiakos a deschis scorul în minutul 16 prin Soares. Atalanta a reușit să înscrie în prelungirile primei reprize, dar reușita lui Pessina a fost anulat de VAR pentru poziție de offside.

Repriza secundă a început tare pentru Atalanta, iar Djimsiti a reușit „dubla” în doar două minute. Fundașul formației din Serie A în vârstă de 28 de ani a înscris de 1-1 în minutul 61 din pasa lui Koopmeiners, iar în 63 a majorat avantajul.

Valentin Mihăilă a făcut parte din lotul lui Atalanta pentru partida cu Olympiakos din șaisprezecimile Europa League, iar românul a fost introdus pe teren de către antrenorul Gian Piero Gasperini în minutul 65, în locul lui Malinovsky.

Echipele de start de la Atalanta – Olympiakos:

• Atalanta: Musso – Toloi, Demiral, Djimsiti – Maehle, de Roon, Pessina, Pezzella – Malinovsky, Pasalic – Muriel
    Rezerve: Boga, Freuler, Hateboer, Koopmeniers, Mihăilă, Rossi, Scalvini, Sportiello, Zappacosta,
  • Olympiakos: Vaclik – Papastathopoulos, Manolas, Cisse – Lala, M’Vila, Camara, Reabciuk – Masouras, Soares, Oneykuru.
    Rezerve: Ba O., Bouchakakis, Camara, El Arabi, Fadiga, Kitsos, Kunde, Papadopoulos, Rony Lopes, Tzolakis, Valbuena, Vrousai

Partida retur din șaisprezecimile Europa League dintre Olympiakos și Atalanta se joacă joi, 24 februarie, ora 19.45. Până la retur, Atalanta urmează să joace în deplasare cu Fiorentina, duminică, 20 februarie, ora 13.30, în etapa 25 din Serie A.

Publicat: 17 02. 2022, 23:57