Becali: „N-am emoții în retur!”**

Gigi Becali este mulțumit că Steaua a obținut un rezultat care să-i permită să meargă în Ungaria fără emoții.  Cei doi marcatori, Onicaș și Tătărușanu se numără printre remarcații patronului din Ghencea, în timp ce Ochiroșii și Toja au fost trecuți de Gigi la capitolul "dezamăgiri".

"Astăzi am descoperit un cuplu de atacanți: Surdu – Stancu! E cel mai mare câștig al acestui meci.

Nu mi-a plăcut că în prima repriză nu am fost prea periculoși. În repriza a doua s-a văzut valoarea adversarilor. Ă‚știa nu sunt fotbaliști, la noi ar avea loc abia în Liga a 2-a. Mi-am dorit un rezultat de calificare, nu puteam visa nici chiar la un 4-0.

Onicaș mi-a plăcut foarte mult, iar Ochiroșii nu prea mi-a plăcut, a cam greșit mult azi. Tătărușanu a dat mare încredere echipei! Mijlocul nu prea a mers azi, iar de la Toja mă așteptam la mai mult.

N-am emoții în retur. Ce poate să se mai întâmple acolo? Sigur le dăm gol, da’ ei de unde să dea 3-4 goluri?!", a spus Becali la gsptv.

Publicat: 16 07. 2009, 22:33
Actualizat: 16 07. 2009, 22:47