Ce a făcut Daniel Bîrligea imediat după ce a dat gol în FCSB – RFS. Tot stadionul a văzut gestul atacantului

George Daniel Bîrligea se bucura dupa un gol marcat alaturi de Vlad Iulian Chiricheș in meciul dintre FCSB si RFS, din cadrul UEFA Europa League, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, joi 26 septembrie 2024. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Daniel Bîrligea a reușit să deschidă scorul în meciul dintre FCSB și RFS, iar imediat după ce a marcat a făcut un gest care a fost văzut de tot stadionul.

Atacantul transferat de la CFR Cluj a alergat aproximativ 60 de metri, s-a dus direct la Elias Charalambous și l-a îmbrățișat pe antrenorul cipriot.

Daniel Bîrligea, gol la debutul în Europa pentru FCSB

Daniel Bîrligea, fotbalist transferat în vară de la CFR Cluj de către FCSB, a reușit să deschidă scorul în meciul pe care campioana României îl dispută în fața celor de la RFS, în UEFA Europa League.

Atacantul a marcat în minutul 8 al partidei, după o fază pe care a construit-o împreună cu Darius Olaru. Imediat după ce a băgat mingea în poartă, Daniel Bîrligea a celebrat reușita într-un mod inedit. Fotbalistul a alergat aproximativ 60 de metri și l-a îmbrățișat pe antrenorul Elias Charalambous, iar gestul lui a fost văzut și aplaudat de întreg stadionul.

Daniel Bîrligea este la al doilea meci pentru FCSB. Prima apariție în tricoul campioanei României a bifat-o în Superliga, în partida pe care FCSB a încheiat-o la egalitate, scor 1-1, în fața celor de la Petrolul Ploiești. Atunci, Daniel Bîrligea a fost schimbat la pauză de către Gigi Becali.

Publicat: 26 09. 2024, 22:34
Actualizat: 26 09. 2024, 22:35