Ce s-a întâmplat pe teren, după finalul meciului FCSB – RFS 4-1, în timp ce Elias Charalambous era plecat la vestiare

Ce s-a întâmplat pe teren, după finalul meciului FCSB - RFS 4-1, în timp ce Elias Charalambous era plecat la vestiare

Elias Charalambous a plecat la vestiare imediat după finalul meciului FCSB – RFS 4-1 și nu a văzut ce s-a întâmplat pe gazon.

Campioana României, FCSB, a debutat excelent în Europa League, învingând RFS cu 4-1 în prima etapă, meciul având loc pe Arena Națională.

Secvențele petrecute pe gazon după finalul meciului FCSB – RFS 4-1, pe care Elias Charalambous, plecat la vestiare, le-a ratat

După ultimul al arbitrului spaniol Ricardo de Burgos, antrenorul principal al campioanei României și-a salutat rudele care erau în tribună, după carer a plecat la vestiare. În schimb, delegatul Mihai Pintilii s-a dus la fiecare fotbalist în parte si i-a felicitat pe toti. Apoi, toți s-au dus să cânte alături de galerie.

Campioana României și-a deschis drumul spre victorie în minutul 8, când Darius Olaru și Daniel Bîrligea au profitat de o gafă a portarului advers, iar ultimul a marcat în poarta goală.

La jumătatea primei reprize, RFS a egalat. După un corner, mingea a ajuns la Lipuscek, aflat la aproximativ 12 metri de buturile lui Târnovanu, șutând pe jos, lângă bară.

După o jumătate de oră de joc, Vlad Chiricheş, criticat dur de patronul Gigi Becali în ultima perioadă, i-a pasta decisiv lui Marius Ştefănescu, iar acesta a readsus FCSB în avantaj.

Ultimele două goluri ale gazdelor au fost marcate de Darius Olaru. În minutul 58, Bîrligea şi Florin Tănase au conlucrat excelent, iar ultimul l-a pus în valoare pe olaru, care a șutat superb. La ultima reușită, omul cu pasa decisivă a fost Băluţă.

Elias Charalambous i-a folosit în acest meci pe Târnovanu – M. Popescu, Chiricheş, Dawa, Radunovic – Lixandru, Edjouma (67 – Şut) – Ştefănescu (67 – Al. Băluţă), Olaru (84 – D. Popa), Miculescu (46 – Fl. Tănase) – Bîrligea (76 – Oct. Popescu).

În următoarea etapă, echipa lui Gigi Becali va juca în deplasare cu PAOK Salonic, formație pregătită de românul Răzvan Lucescu. partida are loc joi, 3 octombrie. în această etapă, echipa din Grecia a fost învinsă cu 1-3, în deplasare, de Galatasaray.

Publicat: 27 09. 2024, 00:12
Actualizat: 27 09. 2024, 00:57