Ce s-a întâmplat pe teren, imediat după FCSB – LASK Linz 1-0. Imagini incredibile cu Darius Olaru

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 6 poze

FCSB a reușit să se impună în fața celor de la LASK Linz, scor 1-0, în manșa retur disputată la București și s-a calificat în UEFA Europa League. La finalul meciului, bucuria jucătorilor pregătiți de Elias Charalambous a fost de nedescris.

Darius Olaru, cel care a adus victoria și calificarea campioanei României, în minutele de prelungiri, a oferit imaginile momentului, fiind îmbrățișat și felicitat de toți colegii.

Ce s-a întâmplat pe teren, imediat după FCSB – LASK Linz 1-0

FCSB a reușit să se impună în fața celor de la LASK Linz, scor 1-0, în manșa retur a play-off-ului UEFA Europa League și s-a calificat în a doua cea mai puternică competiție europeană. Trupa pregătită de Elias Charalambous și Mihai Pintilii nu a avut parte de o misiune ușoară, meciul fiind unul extrem de echilibrat.

Căpitanul Darius Olaru a ieșit la rampă în minutul 90+3 și a reușit să marcheze un gol incredibil în poarta austriecilor, care a adus victoria și calificarea celor de la FCSB în UEFA Europa League.

Fluierul de final al partidei a declanșat o bucurie de nedescris în tabăra campioanei României. Darius Olaru, cel care a înscris golul decisiv, a oferit imaginile momentului, fiind îmbrățișat și felicitat de toți colegii.

Publicat: 29 08. 2024, 23:52