Claudiu Keșeru n-a putut să o salveze pe Ludogorets! Zi de coșmar pentru bulgari în Europa League

Ludogorets a pierdut și ea în Europa League, tot pe teren propriu! Campioana Bulgariei a fost învinsă la Razgrad de Antwerp, scor 1-2.

După ce ȚSKA Sofia a fost învinsă de CFR Cluj, scor 0-2, Ludogorets a pierdut și ea în prima etapă a grupelor Europa League, după ce a condus-o cu 1-0 pe Antwerp.

La pauză, scorul a fost 0-0 la Razgrad, iar Claudiu Keșeru a intrat pe teren în minutul 78.

Claudiu Keșeru, eșec cu Ludogorets în Europa League

Fără Dragoș Grigore, accidentat, Ludogorets nu s-a bazat nici pe Cosmin Moți, ținut tot meciul pe banca de rezerve.
Bulgarii au deschis scorul imediat după pauză, prin Higinio, însă fosta echipă a lui Ladislau Boloni a egalat după un corner, prin Gerkens.

Refaelov a dat lovitura decisivă după eroarea incredibilă comisă de Menezes, iar Claudiu Keșeru, intrat în minutul 78, n-a putut să o salveze pe Ludogorets de la înfrângere.

Peste o săptămână, Ludogorets joacă în Austria cu LASK Linz, care n-a avut nicio șansă cu Tottenham. Echipa lui Jose Mourinho, cu Gareth Bale printre titulari, s-a impus fără emoții, scor 3-0.

Tot joi, în prima etapă a grupelor Europa League, AC Milan și-a continuat perioada foarte bună și a bătut-o cu 3-1 pe AC Milan. Napoli a pierdut surprinzător pe teren propriu cu Alkmaar, scor 0-1, în timp ce Liberec, coșmarul celor de la FCSB, a produs surpriza cu Gent și s-a impus la limită: 1-0.

• Rezultatele partidelor de la ora 19:55: ŢSKA Sofia – CFR Cluj 0-2, Dundalk – Molde 1-2, Hapoel Beer Sheva – Slavia Praga 3-1, Lech – Benfica 2-4, Leverkusen – Nice 6-2, Napoli – Alkmaar 0-1, PAOK – Omonia 1-1, PSV Eindhoven – Granada 1-2, Rapid Viena – Arsenal 1-2, Rijeka – Real Sociedad 0-1, St. Liege – Rangers 0-2, Young Boys – AS Roma 1-2.
  • Rezultatele partidelor de la ora 22:00: Braga – AEK Atena 3-0, Celtic – AC Milan 1-3, Dinamo Zagreb – Feyenoord 0-0, Hoffenheim – Steaua Roşie Belgrad 2-0, Leicester – Zorya 3-0, Liberec – Gent 1-0, Ludogorets – Antwerp 1-2, Maccabi Tel Aviv – Qarabag 1-0, Sparta Praga – Lille 1-4, Tottenham – LASK 3-0, Villarreal – Sivasspor 5-3, Wolfsberger – ŢSKA Moscova 1-1.
Publicat: 23 10. 2020, 01:18
Actualizat: 23 10. 2020, 01:50