Darius Olaru chiar merită 10.000.000 de euro: acțiune fabuloasă și gol minunat în FCSB – LASK Linz. Vezi aici reușita magnifică a căpitanului campioanei României

This browser does not support the video element.

FCSB s-a calificat în grupele principale din Europa League, după ce Darius Olaru a reușit o acțiune magnifică și a reușit singurul gol al partidei retur cu LASK Linz.

FCSB revine în grupele Europa League după o absență de 7 ani, în urma unei calificări dramatice în fața lui LASK Linz, echipă ce a terminat pe poziția a treia în sezonul precedent al campionatului Austriei. Campioana României a remizat în partida tur, scor 1-1, însă a reușit să-și adjudece calificarea pe stadionul Ghencea, în urma unei acțiuni individuale reușite de căpitanul Darius Olaru.

Darius Olaru a reușit o acțiune minunată și a marcat un gol incredibil în FCSB – LASK Linz

Darius Olaru a marcat în minutul 90+3 al partidei de pe stadionul Ghencea, în urma unei acțiuni individuale incredibile, care a adus calificarea campioanei României în faza principală a grupelor Europa League. FCSB a avut o dublă manșă grea, însă a reușit să își asigure calificarea în cea de-a doua competiție europeană, după ce a trecut de o echipă greu de bătut, așa cum este LASK Linz.

Chiar dacă a început cu un „prim 11” cu un fundaș central improvizat, FCSB a reușit să își păstreze poarta intactă pe parcursul partidei de la București. FCSB a dat dovadă de atitudine și determinare pe parcursul partidei de la București, reușind să lupte până în ultimul minut al confruntării cu LASK Linz.

FCSB nu a mai fost în grupele Europa League din sezonul 2017 – 2018

FCSB revine în Europa League după o pauză de 7 ani, iar schimbările sunt majore. Campioana României a mai fost calificată în grupele celei de-a doua competiții la nivel european în sezonul 2017-2018, atunci când a fost într-o grupă în care s-au mai aflat Beer Sheva, Viktoria Plzen și Lugano. Marcatorul unicului gol al partidei de la București, Darius Olaru, este încântat de calificarea pe care a reușit să obțină alături de FCSB.

Publicat: 29 08. 2024, 23:32
Actualizat: 30 08. 2024, 10:21