Dumnezeu chiar l-a iubit pe Gigi Becali mai mult decât pe Răzvan Lucescu! Faza din minutul 90+7 a meciului PAOK – FCSB în care toate rugăciunile miliardarului au funcționat

Dovada că Dumnezeu l-a iubit pe Gigi Becali mai mult decât pe Răzvan Lucescu la meciul PAOK Salonic – FCSB, scor 0-1.

Gruparea roș-albastră era să fie egalată pe final, dar a scăpat cu mare noroc.

Rugăciunile lui Gigi Becali au funcționat, iar FCSB s-a impus pe terenul lui PAOK, scor 1-0, în a doua etapă din Europa League. Daniel Bîrligea a marcat unicul gol al meciului.

Darius Olaru, căpitanul roș-albaștrilor, a văzut al doilea galben în repriza secundă, iar gruparea roș-albastră a fost nevoită să joace în 10 oameni.

Pe final, grecii au asediat poarta echipei oaspete. În minutul 90+7, Giannis Michailidis a trimis un „șut” cu spatele, dar mingea a lovit bara. Gigi Becali, patronul roș-albaștrilor, a răsuflat ușurat după faza care putea să-i aducă lui PAOK golul egalizator.

Ce a declarat Gigi Becali

Gigi Becali, patronul FCSB, a venit cu o declarație euforică în stilul său caracteristic după victoria cu PAOK Salonic.

„Suntem coşmarul lui. A avut bară şi atunci pe 23 august. Era şi taică-său. A avut bară şi atunci la 0-0, era gol în deplasare. Şi acum iar a avut bară.

A fost cea mai mare victorie din toate victoriile. Am jucat 40 de minute în 10 oameni pe un stadion infernal, cu campioana Greciei.

Eu m-am războit cu cel mai mare antrenor al României, Mircea Lucescu, şi cu unul dintre cei mai mari, că şi Răzvan calcă pe urmele lui taică-său”, a spus Gigi Becali în faţa stadionului din Salonic.

„M-au încântat Olaru și Bîrligea. Olaru e golul lui, creația lui. Bîrligea s-a bătut ca un leu. Miculescu extraordinar, s-a luptat acolo, și Dawa, și Popescu, și Crețu, toată echipa. Toată echipa extraordinară. Nu am îndoieli la echipa asta. Mai zic ca să le fie frică, dar nu am nicio îndoială.

Pe toate flancurile suntem mai puternici”, a mai spus patronul FCSB la DigiSport.

Publicat: 04 10. 2024, 01:57
Actualizat: 04 10. 2024, 02:03