Câți bani au câștigat jucătorii de la CFR pentru victoria cu Lazio. Tensiuni la Roma. Immobile s-a certat cu Inzaghi

Fotbaliștii lui Dan Petrescu traversează o perioadă foarte bună, nu doar din punct de vedere sportiv, dar și financiar. Aceștia își pot rotunji serios câștigurile în actualul sezon, după evoluțiile din cupele europene. Victoria cu Lazio a adus o primă importantă pentru fotbaliștii lui Dan Petrescu. Fiecare titular a fost recompensat cu 5000 de euro, pentru cele 3 puncte obținute în grupa din Europa League. Banii provin, practic, de la UEFA. Clujenilor le-au intrat în conturi deja aproape 9 milioane de euro, victoria cu Lazio fiind recompensată de forul european cu 575.000 de euro.

Probleme la adversar. Ceartă între Immobile și Inzaghi

Adversarul de joi a câștigat în campionat, 2-0 cu Parma, dar Simone Inzaghi nu scapă de probleme, iar atmosfera în vestiarul lui Lazio rămâne una încinsă. Romanii au început duminică cu 6 jucători diferiți față de echipa cu care au abordat meciul cu CFR, golurile venind de la doi fotbaliști care n-au jucat la Cluj, vedeta Immobile, lăsat acasă și omul din flancul drept, Marusic. Inzaghi a decis să-l schimbe pe Immobile în minutul 63, iar golgheterul n-a fost deloc mulțumit. Au urmat gesticulări evidente ale atacantului, prin care și-a arătat nemulțumirea și o ceartă, chiar pe banca de rezeve între el și Inzaghi. „E absurd”, s-a putut citi pe buzele lui Immobile, în timpul transmisiunii tv, în timp ce Inzaghi a replicat: „Contină…”. Se pare că atacantul a fost nemulțumit și de faptul că nu a fost oprit în lotul de Europa League, el dorind să aibă cât mai multe minute, pentru a marca mai mult.

Publicat: 23 09. 2019, 22:23
Actualizat: 24 09. 2019, 08:03