Gigi Becali n-a mai suportat umilința și a luat decizia la pauza meciului cu Rangers! A dat afară 3 titulari de la FCSB, după numai 45 de minute

SURSĂ Sportpictures
Vezi galeria foto - 7 poze

Gigi Becali nu a mai suportat umilința de pe Ibrox și a luat decizia la pauza meciului cu Glasgow Rangers! Latifundiarul din Pipera a dat afară trei titular de la FCSB, după numai 45 de minute.

Reamintim că Glasgow Rangers și FCSB se întâlnesc în această seară în etapa a 3-a a fazei principale din UEFA Europa League.

Ce schimbări a făcut Gigi Becali la pauza meciului cu Rangers

Astfel, patronul campioanei României a decis să îi schimbe la pauză pe Marius Ștefănescu, Luis Phelipe și Alexandru Pantea. În locul lor, pe teren au fost introduși Alex Băluță, Octavian Popescu și Risto Radunovic.

FCSB a început tare partida de pe Ibrox. David Miculescu a reușit să marcheze în al doilea minut al partidei, dar reușita nu a fost validată de arbitru, care a fluierat fault în atac. Concret, jucătorul de la FCSB l-a deposedat pe Butland, portarul celor de la Glasgow Rangers, care avea mingea la picior, în propriu careu. Decizia luată de arbitru nu a putut fi verificată VAR deoarece acesta a fluierat înainte ca David Miculescu să trimită mingea în plasă.

FCSB, condusă cu 2-0 la pauză

În ciuda startului bun de meci făcut de campioana României, Glasgow Rangers a reușit să deschidă scorul în minutul 10, prin Lawrence. În minutul 31, brazilianul Luis Phelipe, care a fost schimbat la pauză, a trimis o pasă prea în spate pentru Malcom Edjouma. Cerny a interceptat balonul și l-a executat pe Ștefan Târnovanu cu un șut de la 20 de metri, stabilind scorul pauzei: 2-0.

Publicat: 24 10. 2024, 23:20