Gigi Becali nu știe nimic despre Lask Linz, adversara FCSB din play-off-ul Europa League! De la cine va lua informații despre austrieci

Gigi Becali, patronul FCSB, nu știe cine e Lask Linz, însă nu își face griji.

Miliardarul a dezvăluit de la cine va lua informații despre adversara roș-albaștrilor din play-off-ul Europa League.

FCSB a fost eliminată de Sparta Praga, scor 3-4 la general, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, Astfel, gruparea roș-albastră o va întâlni pe Lask Linz în play-off-ul UEFA Europa League.

Gigi Becali, patronul FCSB, a mărturisit că nu știe prea multe despre formația austriacă, însă a spus că se va informa de la jucătorii săi.

„Eu nu cunosc, că nu stau eu să cercetez echipele… Să vedem, o să vorbesc și eu cu jucătorii, să vedem ce echipă facem. Acum trebuie să vorbesc și eu cu ei! O să merg la bază, vreau să îi întreb pe rând, să văd mentalitatea lor”, a declarat miliardarul înaintea dublei cu Linz.

Presa austriacă a distrus-o pe FCSB: „O primă repriză catastrofală!”

Jurnaliștii austrieci au criticat-o pe FCSB pentru evoluția lamentabilă din prima repriză cu Sparta Praga, mai ales că la pauză scorul era 3-0 pentru formația din Cehia.

„Linz o întâlneşte pe FCSB în play-off-ul Europa League. Campioana României a eşuat la limită în preliminariile Ligii Campionilor în faţa Spartei Praga. Motivul eşecului a fost prima repriză catastrofală, în care oaspeţii au arătat devreme direcţia pe care vor să o urmeze.

Sparta şi-a creat rapid un avantaj confortabil şi a condus cu 3-0 la pauză. FCSB nu a cedat în repriza a doua şi a înscris de două ori, prin Olaru şi Edjouma.

Reuşita francezului a declanşat din nou tensiunea, cu 10 minute înainte de final. Chiar şi aşa, Sparta Praga a reuşit să-şi menţină avantajul creat”, au scris austriecii de la laola1.at.

Publicat: 14 08. 2024, 22:05
Actualizat: 14 08. 2024, 22:14