Gigi Becali, verdict halucinant! „E o mare problemă. Nu ştiu ce le face”

Gigi Becali a dat un verdict halucinant despre echipa pe care o patronează, FCSB.

Joi, FCSB a remizat, în deplasare, cu austriecii de la LASK Linz, 1-1, în primul tur al play-off-ului de calificare în grupele Europa League.

Gigi Becali, verdict halucinant despre FCSB

Gigi Becali s-a declarat impresionat de condiția fizică pe care o au jucătorii FCSB, fiind convins că, la acest capitol, sunt „cei mai puternici din Europa”.

„Da, e o problemă cu condiția fizică. Suntem cei mai puternici din toată Europa la condiție fizică. Asta am văzut! La condiție fizică, da, e o problemă mare. Suntem prea puternici! Da, mă, da, păi așa este.

N-ați văzut? A doua repriză, adversarul nu mai poate să treacă centrul terenului, ce înseamnă asta? E o problemă cu condiția fizică. Păi nu e așa? Nu știu ce scoate Charalambous, dar așa echipă n-am avut, să alerge atâta în repriza a doua, pressing, nu-i lași nici să respire. Dar trebuie să o facă din prima”, a spus Gigi Becali.

Meciul retur cu LASK Linz este programat joi, 29 august, de la ora 21:30, pe stadionul „Steaua”.

Elias Charalambous, dezamăgit că FCSB nu a marcat mai multe goluri

La finalul meciului din Austria, Elias Charalamous, antrenorul celor de la FCSB, a spus că este dezamăgit de faptul că elevii săi nu au reușit să fructifice numeroasele ocazii de gol pe care le-au avut.

„Meciul a fost exact cum ne așteptam. A fost greu pentru ambele echipe. Cred că am jucat organizat. Am avut ocazii în a doua repriză în special. Dacă am fi marcat golurile ar fi fost mai bine, dar și așa e un rezultat bun. Indiferent de rezultatul care ar fi fost astăzi (n.r. joi), meciul decisiv ar fi fost la București.

Meciul a fost cum l-am pregătit, cum ne așteptam să fie. Și în prima repriză am fost organizați. În a doua repriză în mod special am avut mintea mai limpede. Puteam marca.

Darius a cerut o schimbare. Din prima opinie a doctorului nu e ceva care îl va ține departe de teren mult. Sper să fie ok.

A fost incredibil astăzi (.n.r întrebat despre atmosferă). Am avut fani în sectorul advers, nu aș fi crezut. Asta arată dinamica acestui club. Le mulțumesc din inimă pentru modul în care i-au împins de la spate pe jucători. Au fost senzaționali.

Va trebui să analizăm jocul. Unde am făcut bine. Unde trebuie să îmbunătățim. Sunt lucruri pe care trebuie să le vedem mai clar. Zburăm mâine direct pentru meciul cu Hermannstadt. Avem timp să vedem meciul ăsta după meciul cu Hermannstadt”, a spus Elias Chralambous, joi, după meciul cu LASK Linz.

Publicat: 24 08. 2024, 08:49