L-au lăsat repetent pe Radu Drăguşin! Nota incredibil de mică pe care a luat-o românul, după ce a fost eliminat în minutul 8 al meciului Tottenham – Qarabag

Radu Drăgușin a primit o notă incredibil de mică în meciul Tottenham – Qarabag, după ce a fost eliminat în minutul 8.

Fundașul central al naționalei României, Radu Drăgușin, a fost eliminat în minutul 8 al partidei pe care Tottenham o joacă în compania azerilor de la Qarabag în faza principală din Europa League. Românul a dezamăgit, fiind prins pe picior greșit, în poziție de ultim apărător, iar centralul partidei i-a arătat cartonașul roșu direct. Nota pe care a primit-o în urma celor 8 minute petrecute pe teren este incredibil de mică.

Radru Drăgușin, lăsat repetent, după ce a fost eliminat în minutul 8 al partidei Tottenham – Qarabag

Șansele lui Drăgușin de a mai juca titular la gruparea londoneză au scăzut vertiginos, după ce a fost eliminat în debutul partidei cu campioana din Azeribadjan, Qarabag. Fundașul central a primit nota 3.0, după doar 8 minute petrecute pe teren din partea sofascore.com.

Radu Drăgușin nu a primit prea multe șanse din partea lui Ange Postecoglou, care l-a folosit în puține meciuri din acest sezon. Fundașul român a fost folosit până acum în doar două meciuri oficiale de Ange Postecoglou, după ce a jucat 90 de minute în eșecul cu Newcastle din Premier League, scor 2-1, respectiv în victoria la limită cu Coventry din Cupa Ligii Angliei.

Radu Drăgușin o comite după ce presa din Anglia a scris că merită mai mult

Presa din Anglia a scris înaintea partidei din Europa League faptul că Radru Drăgușin ar merita mult mai multe șanse în echipa de start a lui Ange Postecoglou, iar eliminarea de joi seara nu o să îl mai aducă atât de mult în fața colegilor van de Ven și Romero.

„Radu Drăgușin: Fundașul central român merită, fără îndoială, mai multe minute decât primește, așa că este probabil să înceapă marea majoritate a meciurilor din faza grupelor Europa League din acest an”, au scris englezii despre internaționalul român Radu Drăgușin, potrivit Spurs.web.

Publicat: 26 09. 2024, 23:12
Actualizat: 26 09. 2024, 23:23